Новини » Економіка 20 серпня, 2019, 19:27
З 1 вересня НБУ скасовує картку зі зразками підписів
<nbsp;>

Національний банк України оптимізував порядок здійснення касових операцій банків та організації роботи банків з готівкою національної та іноземної валют відповідно до актуальних вимог законодавства.

Про це повідомляють на сайті НБУ.

«Виключено з касових документів реквізит «Код банку», скасовано «картку зі зразками підписів» клієнтів при обслуговуванні банком їхнього рахунку», – йдеться у повідомленні.

Також передбачено здавання банками готівки національної валюти на договірних умовах для обов’язкового подальшого її вивезення уповноваженими банками/банками (філіями, відділеннями) до Національного банку, включно з обов’язковим вивезенням не придатних до обігу банкнот і монет до Національного банку або передавання не придатних до обігу банкнот і монет уповноваженим банкам, іншим банкам (філіям, відділенням).

Окрім того, визначено, що банк має задовольняти потреби своїх клієнтів у готівці насамперед за рахунок власних надходжень та перерозподілу готівки у власній мережі, а в разі її недостатності – придбання її в уповноважених банках, інших банках та отримання підкріплення готівкою в Національному банку;

Також НБУ запроваджує контроль за якістю придатних до обігу банкнот гривні банку (філії, відділення), відсортованих автоматизованим способом на власному обладнанні для автоматизованого оброблення банкнот;

Регулятор змінив порядок зберігання розмінних монет у сховищах банків та визначення відповідальних осіб таких сховищ; встановлено єдині характеристики пакувальних матеріалів для банкнот нового номіналу.

«Усі ці норми містить постанова Правління Національного банку України від 15 серпня 2019 року № 107 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні». Документ набирає чинності з 01 вересня 2019 року. Водночас норма щодо виключення реквізиту «Код банку» з касових документів набирає чинність з 01 листопада 2019 року та норма щодо пакувальних матеріалів для банкнот нового номіналу – з 25 жовтня 2019 року», – повідомляє НБУ.

Нагадаємо, на вівторок, 20 серпня, офіційний курс гривні НБУ встановив на рівні 25,17 гривень за долар США.


Реклама

Сьогодні, люди які використовують кредитні картки, отримують дуже багато переваг. Дізнайся, які переваги отримаєш ти, якщо в тебе буде картка black edition. Відкривай для себе нові можливості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 02:49 :04