Восени в Україні може виникнути криза, – політолог назвав дві причини

ZIK

Уже за кілька місяців, восени, в Україні може виникнути криза, причинами якої можуть стати невирішене питання щодо поставок газу до України, а також – небезпечні кроки, зокрема, пов’язані із земельною реформою.

Про це в ефірі програми «Інтерв’ю з Юлією Литвиненко» на телеканалі ZIK заявив політолог Михайло Погребинський.

Відповідаючи на запитання ведучої, коли в Україні може виникнути криза, політолог заявив, що це може трапитися дуже швидко, навіть восени, уже за кілька місяців. Михайло Погребинський пояснив, якими можуть бути причини для такого розвитку подій.

«Ми досі не вирішили проблему щодо поставок газу до України. Немає домовленості і немає переговорів, наскільки я знаю. А термін договору спливає до кінця цього року», – наголосив політолог.

Михайло Погребинський процитував бізнесмена Ігоря Коломойського, який в інтерв’ю заявляв про те, що Україна може обійтися без російського газу, адже блакитне палива можна купити будь-де. Політолог спростував ці слова, наголосивши, що це лише балачки, адже купівля газу потребує відповідної інфраструктури.

«Це одна важка проблема, яка може призвести до справжньої кризи – енергетичної кризи в Україні, до якої додасться ще криза, пов’язана із постачанням дизелю. Це одна причина, яка може викликати кризу. Інша – це їхні небезпечні кроки, зокрема, пов’язані із земельною реформою. Я хочу сказати, що я, у принципі, не проти ринку землі. Я вважаю, що це можна готувати. У нас невідомо, скільки людей взагалі є, а це ж пов’язано», – каже Михайло Погребинський.

Як повідомляли, експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич спрогнозував, що взимку вартість газу буде приблизно на 20% дорожчою від мінімальної ціни. Якщо зима буде холодною, то українські споживачі ще можуть відчути проблеми з газопостачанням.

Loading...