В Україну приїде всесвітньо відома індійська письменниця Арундаті Рой

Арундаті Рой.Фото – Prarthna Singh

У вересні до Львова завітає всесвітньо відома індійська письменниця й громадська активістка Арундаті Рой, аби під час 26 Book Forum зустрітися з українськими читачами та презентувати свій роман «Міністерство граничного щастя».

Як і перша книжка Арундаті – «Бог Дрібниць», – роман вийшов українською в перекладі Андрія Маслюха у «Видавництві Старого Лева», – повідомляє ВСЛ.

Зустріч з авторкою відбудеться у п’ятницю, 20 вересня, о 17:00 у Першому українському театрі для дітей та юнацтва (Львів, вул. Академіка Володимира Гнатюка, 11) за участі перекладача книги Андрія Маслюха і головної редакторки «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки.

Арундаті Рой народилася 1961 року в м. Шиллонґ, Індія. Дитинство провела в місті Айманам, а згодом переїхала до Делі, де вивчала архітектуру в Школі планування й архітектури в Делі та працювала в Національному інституті у справах міста. Зустрівши свого майбутнього чоловіка, режисера Праділа Крішена, зацікавилася кіно, зігравши кілька незначних ролей, згодом взялася за написання сценаріїв. 1996 року закінчила свій перший роман – «Бог Дрібниць», завдяки якому отримала світове визнання: книжку відзначили Букерівською премією 1997 року, переклали понад 40 мовами, зокрема й українською, та видали тиражем понад 8 млн примірників.

Відтоді Арундаті видала близько 15 нон-фікшн книг, а більшу частину свого часу присвячує публіцистиці та громадській активності. Письменниця виступає за права людини, охорону навколишнього середовища та збереження миру. Вона – активістка з питань соціальної справедливості й економічної нерівності, противниця неоліберальної глобалізації та політики Індії щодо ядерної зброї. Арундаті виступає проти американського капіталізму, індійського та американського державного тероризму, всіх видів ядерної зброї і злочинності, а також проти поганої системи освіти, корупції, насильства, безробіття тощо. За відкриту пропаганду прав людини Рой була удостоєна низки нагород, зокрема Lannan Cultural Freedom у 2002 році, Sydney Peace Prize у 2004-му, а також Sahitya Akademi Award у 2006-му.

2017 року вийшов другий роман письменниці – «Міністерство граничного щастя», який вже у вересні Арундаті презентує в Україні. Письменниця завітає до Львова на запрошення «Видавництва Старого Лева». Книжці, так само як і першому роману «Бог Дрібниць», притаманна поетичність та глибинна краса мови, властива стилю Рой. Однак за духом твір геть інакший, нелінійний і суперечливий.

Цього разу авторка кинула своїх героїв у вир новітньої історії Індії, зокрема у прекрасні ліси штату Джамму і Кашміру, де вже багато років точиться гострий збройний конфлікт. Та й самі герої – представники розмаїтих каст, віросповідань та світоглядів (гіджри або ж люди «третьої статі», бунтівна архітекторка, не зовсім чесний журналіст, агент спецслужб, кашмірський повстанець тощо) – говорять надто різними голосами, борються по різний бік барикад, але здобувають кілька хвилин тиші поряд із близькими, живими чи мертвими, як вищу нагороду. В мить, коли духи ледь-ледь відчиняють двері паралельних реальностей життя.

Роман увійшов у довгий список Букерівської премії 2017 року, короткий список нагороди The Hindu Literary Prize та до переліку фіналістів National Book Critics Circle Award. Його визнали найкращою книжкою 2017 року за версією «National Public Radio», «Amazon», «Kirkus», «The Washington Post», «Newsday» та «Hudson Group».

Нагадаємо, з 18 до 22 вересня 2019 року у львівському Палаці Мистецтв та у понад 40 локаціях міста пройде 26 BookForum – головний культурний фестиваль країни.

Loading...