Новини » Суспільство 20 серпня, 2019, 21:39
В Україні запрацює лінія з питань запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров’я
В.О. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун
В.О. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун

Запуск першої національної лінії з питань запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров’я Lifeline Ukraine вже на фінішній прямій. Її основна місія – рятувати життя.

Про це розповіла в. о міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Фейсбуці.

За її словами, набір фахівців до команди ще продовжується. В ній працюватимуть близько 40 людей. «Вже найближчим часом для них заплановані перші тренінги від канадської організації Living Works. Після цього з міжнародними експертами зі США. Плануємо, що після закінчення навчань лінія розпочне повноцінно працювати», – зазначила Супрун.

«Процес створення Lifeline Ukraine від ідеї до сьогоднішнього етапу тривав близько 2,5 роки. Події Революції Гідності, а згодом і початок російсько-української війни закріпили потребу в якісній і своєчасній психологічній допомозі та підтримці. В цей час стало чітко зрозуміло, що багато українців, зокрема ветеранів, перебувають у стані постійного емоційного напруження. Їм потрібна психологічна підтримка», – повідомила Супрун.

Lifeline Australia – лінія допомоги, яка щороку надає психологічну підтримку понад 1 мільйону австралійців. Кожен може отримати психологічну допомогу в будь-який час, лінія працює в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), дзвінки безкоштовні та повністю анонімні. Завдяки роботі лінії вдається рятувати близько 50 тисяч життів щороку.

Українська Lifeline працюватиме 24/7/365 за номером 7333. І свою роботу розпочне з допомоги саме ветеранам. В Україні зараз понад 390 тисяч ветеранів, які потенційно можуть потребувати допомоги та підтримки.

З колишніх ветеранів також складатиметься команда фахівців. Це допоможе реалізувати допомогу за однією з найкращих міжнародних практик «Peer-to-Peer», тобто Рівний-Рівному. З часом лінія розвиватиметься і займатиметься допомогою для всіх українців.

Lifeline Ukraine – неурядовий проект, але створюється і координується у співпраці з Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство у справах ветеранів.

Нагадаємо, Уляна Супрун виступила з ідеєю створення загальнонаціональної служби підтримки, куди кожен українець в момент особистої кризи зможе звернутися за допомогою 12 листопада 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 19:21 :29