В Україні посилили радіаційний моніторинг після вибуху в Росії

Радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України переведено в режим підвищеної готовності виконання радіометричних вимірювань після вибуху ракети під Северодвінськом у Росії.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС України у Facebook.

Згідно з повідомленням, до посиленого режиму вимірювань були залучені метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької областей, а після проведення додаткового прогнозування 12 серпня, з урахуванням змін погодних умов, до режиму збільшення кількості вимірювань долучили Одеську область.

У відомстві зазначили, що за прогнозами радіоактивно забруднені повітряні маси могли гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей. 

Наразі вимірювання потужності експозиційної дози проводять чотири рази на добу (00:00, 06:00, 09:00, 18:00), вимірювання атмосферних випадів щоденно та відбирання атмосферних аерозолів у Києві, Сновську, Чорнобилі, - щодоби по 12 годин.

Нагадаємо, 10 серпня внаслідок події на військовому полігоні в Архангельській області під час випробування рідинної реактивної рухової установки загинули п’ять співробітників «Росатом», ще троє отримали травми і опіки різного ступеня тяжкості.

Loading...