Новини » Світ Читать эту новость на русском

В ООН уважно стежать за ядерним інцидентом у Росії

В ООН бачили повідомлення про ядерний інцидент у Росії та відключення декількох російських станцій моніторингу радіаційного фону і наголошують, що всі держави-члени ООН повинні якомога тісніше співпрацювати з Організацією Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Про це розповів на брифінгу у штаб-квартирі ООН речник генсека Стефан Дюжаррік, повідомляє Укрінформ.

«Так, ми всі бачили новини і повідомлення (про ядерний інцидент у Ньоноксі – ред.)», – відповів Дюжаррік на питання, чи генсек у курсі ядерного інциденту у Росії.

Він додав, що секретаріат ООН поки не надавав додаткової інформації щодо інциденту, та зауважив, що у системі ООН такими питаннями займається Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CNBTO).

«Важливо, аби всі держави-члени співпрацювали з цією організацією настільки тісно, наскільки це можливо», – заявив Дюжаррік.

Водночас, в Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань сьогодні повідомили, що всі російські станції моніторингу радіаційного фону, які раніше виключалися з невідомих технічних причин, вже працюють.

«Станції RUP 56 (Пеледуй) і RUP 57 (Білібіно) відновили діяльність у Росії і зараз завантажують дані в PTS», – повідомив у Twitter виконавчий директор Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо.

Нагадаємо, вибух на військовому полігоні під Северодвінськом Архангельської області спричинив прототип того, що НАТО називає SSC-X-9 Skyfall. Це крилата ракета, яка здатна дістатися до будь-якого куточка землі. 

Як повідомлялося, у Росгідрометі зафіксували перевищення рівня радіації у 4-16 разів в російському Сєвєродвінську після вибуху на військовому полігоні в Архангельській області.

 

Loading...