Новини » Економіка 20 серпня, 2019, 17:07
Укріплення гривні означає скорочення темпів економічного росту України, - Олег Устенко
ZIK
ZIK

Зміцнення гривні означає для України скорочення можливих темпів економічного росту, бо ми отримуємо 50% ВВП за рахунок експорту товарів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив економіст, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

Пан Устенко зауважив, що перш ніж говорити про те, чи добре для економіки, коли укріплюється гривня, чи погано, треба пам'ятати, що в України експортноорієнтована економіка.     

«Коли в країні, в якій 50% ВВП отримуємо за рахунок експорту товарів, відбувається різке укріплення місцевої грошової одиниці, то це б'є по темпах економічного росту. Тому укріплення гривні для України означає скорочення можливих темпів економічного росту. Експортери стають менш конкурентноздатними на зовнішніх ринках», – зазначив економіст.

Також за його словами, на зміцнення гривні вплинув цілий ряд факторів. Один із них - це попит зі сторони нерезидентів, тобто іноземців або тих, хто має валюту, які ввозили її в країну і викупляли облігації внутрішньогодержавного займу. 

«Якщо мова йде про ставки облігацій, то треба розуміти, що вони залежать від облікової ставки, яка є в НБУ. Не забувайте, що НБУ це незалежний інститут і працює абсолютно автономно. Так вони управляють інфляцією, хоча це йде в мінус нашого економічного росту. Деяким комерційним банкам стає набагато цікавіше вкладати гроші в подібного роду зобов'язання, їм нема потреби когось кредитувати, якщо можна заробляти особливо не напружуючись», – пояснив Устенко.

Нагадаємо, що в НБУ повідомили, що фактичні показники інфляції свідчать, що загальний показник інфляції перевищив траєкторію прогнозу Національного банку передусім через чинники з боку пропозиції продуктів харчування, зокрема унаслідок несприятливих погодних умов. За даними Держстату, у липні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 9,1% (9,0% – у червні). У місячному вимірі ціни знизилися на 0,6%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 20:13 :17