Новини » Суспільство 20 серпня, 2019, 16:34
Український фільм «Додому» увійшов до лонглиста номінантів на премію Європейської кіноакадемії
<nbsp;>

Драма режисера Нарімана Алієва "Додому", яка бореться за право представляти Україну на "Oscars", увійшла до лонглиста потенційних номінантів на премію Європейської кіноакадемії.

Список з 46 фільмів опублікували на сайті EFA.

Український фільм «Додому» - повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. Прем’єра стрічки відбулася на Канському фестивалі цього року в секції «Особливий погляд».

Сюжет картини розгортається навколо історії однієї кримськотатарської родини після анексії Криму. Батько Мустафа дізнається про загибель старшого з двох своїх синів, які переїхали до Києва. Після трагічного звістки Мустафа вирушає за його тілом, щоб поховати в Криму за мусульманськими традиціями. У цій нелегкій подорожі його супроводжує молодший син. Головні ролі у фільмі виконали Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов.

«Я кримський татарин (Киримли). Всі мої попередні короткометражні фільми розповідають про моїх людей. У центрі цих історій завжди є сім'я і батьківщина. Ці дві цінності виховувалися в мені з народження - немає нічого ближче, ніж моя сім'я, і немає нічого ціннішого за Батьківщини. Мені пощастило народитися в Криму, на Україні», - сказав Алієв.

«Мені важливо показати справжніх кримських татар з усіма перевагами і недоліками, так як їх сприйняття дуже узагальнено і стереотипно навіть в Україні. Нерідко люди за кордоном навіть не усвідомлюють, що така нація існує. Я хочу, щоб ця особиста історія стала мостом для розуміння того, хто такі кримські татари і що з ними відбувається зараз», - додав режисер.

В Україні стрічка вийде на великі екрани 7 листопада. 

Зазначимо, European Film Awards – це щорічна континентальна премія Європейської академії кіно, заснована у 1988 році. За задумом засновників церемонія протиставлена «Оскару», як головна кінематографічна премія Об’єднаної Європи і іноді називається «Європейським Оскаром».

Нагадаємо, раніше український актор і режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв отримав статус академіка Європейської кіноакадемії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 17:24 :08