Угода про вільну торгівлю з Україною більш вигідна Ізраїлю, - Юрій Гаврилечко

ZIK

Підписання угоди про зону вільної торгівлі з Україною більше вигідне Ізраїлю, бо це дасть можливість йому бути більш присутнім на українську ринку.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив економічний і політичний експерт Юрій Гаврилечко.

Пан Гаврилечко зауважив, Україна постачає до Ізраїлю товари з низькою доданою вартістю, натомість Ізраїль постачає в Україну товари з високою. Тому ухвалення угоди про зону вільної торгівлі дасть можливість Ізраїлю бути більш присутнім на українську ринку.

«Україні це дасть зайвий мінус в зовнішньо-торговельному балансі. А якщо ця угода буде розширена на сферу послуг, то ми отримаємо мінус ще й по торгівлі послугами. Це зазвичай відбувається тоді, коли подібні угоди укладають держави з різним економним становищем. Ізраїль в рази перевищує українську економіку. Відповідно ця угода більше вигідна Ізраїлю», – зазначив експерт.

Окрім цього, пан Гаврилечко прокоментував інформацію про можливе відкриття представництва України у Єрусалимі і визнання Ізраїлем Голодомору геноцидом українського народу. На його думку, ці взаємні рішення є дуже неоднозначними і перш ніж щось робити в цих напрямках потрібно досить ретельно зважити усі можливі наслідки і ризики подібних дій.

«До цього часу окрім ситуації з Голокостом Ізраїль не визнавав інших варіантів геноциду. Також майже всі країни світу не визнають, що столиця Ізраїлю є Єрусалим і якщо Україна це визнає, то можуть виникнути певні проблеми, зокрема економічні, із країнами арабського світу», – наголосив Гаврилечко.

Нагадаємо, 19 серпня зранку у Києві розпочалася зустріч Президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Держави Ізраїль Біньяміна Нетаньягу.

Україна і Ізраїль домовилися сприяти вивченню івриту в українських освітніх установах і української мови – в ізраїльських.

Як повідомляли, в Києві Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр держави Ізраїль Біньямін Нетаньягу обговорювали питання війни та безпеки, торгівельно-економічні відносини, інновації та інше.

Loading...