Новини » Світ 20 серпня, 2019, 16:50
Туск не підтримав пропозиції Джонсона щодо Brexit
Президент Європейської ради Дональд Туск. Фото: EPA-EFE/OLIVIER HOSLET
Президент Європейської ради Дональд Туск. Фото: EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Президент Європейської Ради Дональд Туск вказав на брак реалістичної альтернативи для угоди про вихід Великобританії з ЄС.

Про це повідомляє DW.

«У Брюсселі досить холодно зустріли лист прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона, адресований напередодні президенту Європейської Ради Дональду Туску. У вівторок, 20 серпня, Туск відповів на звернення і став на захист пункту нинішньої угоди про вихід Сполученого Королівства зі складу ЄС – так званий Brexit – про збереження режиму вільної торгівлі між Ірландією та Північної Ірландією. Глава Європейської Ради, зокрема, вказав на те, що положення про так званий «запасний варіант» backstop, викреслити яке запропонував у своєму листі Джонсон, – гарантія того, що на острові не виникне жорсткий кордон», – йдеться у повідомленні.

«Ті, хто відхиляють backstop, не пропонуючи жодної реальної альтернативи, підтримують зведення кордону (між Ірландією та Північною Ірландією. – Ред.). Навіть якщо вони й не визнають цього», – зазначив Туск у Twitter.

В Єврокомісії теж не побачили конкретних пропозицій

Схожу оцінку листа британського прем’єра надали й у Європейській Комісії. За словами речниці Єврокомісії, письмове звернення Джонсона «не надає жодного законного оперативного рішення з метою запобігти появі жорсткого кордону на острові Ірландія», наводить її слова агенція новин AFP.

У ЄС наполягають на збереженні режиму вільної торгівлі між членом спільноти Ірландією та Північною Ірландією. В Брюсселі побоюються, що створення жорсткого кордону на острові може відродити давню ворожнечу між прихильниками незалежності Північної Ірландії від Великобританії та юніоністами й британськими націоналістами, надавши новий поштовх ідеї об’єднаної Ірландії, нагадує агенція новин dpa.

Натомість Джонсон вказав у своєму листі до Туска на те, що положення про backstop обмежує суверенітет Великобританії та негативно позначиться на подальшому розвитку відносин між Сполученим Королівством та ЄС. Сам узгоджений між ЄС і урядом Терези Мей тимчасовий режим вільної торгівлі між Ірландією та Північною Ірландією Джонсон назвав «недемократичним».

Нагадаємо, раніше повідомляли, що ключовою є дата виборів до Європейського парламенту. Якщо Великобританія до цього моменту не вийде з ЄС, то про Brexit можна забути.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 03:32 :56