Новини » Політика 20 серпня, 2019, 18:25
Ситуація із посадою заступника голови ВРУ є незрозумілою, – експерт назвав сценарії
Політичний експерт Олександр Солонтай. Фото: day.kyiv.ua
Політичний експерт Олександр Солонтай. Фото: day.kyiv.ua

Ситуація щодо посади заступника голови ВРУ або ж третьої людини у керівництві парламенту є незрозумілою, і «сценарії» розвитку подій щодо неї можуть бути різноманітними – посада може відійти опозиції або ж залишитися незаповненою.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив експерт з політики Олександр Солонтай.

Експерт, коментуючи інформацію про те, що партія «Слуга народу» запропонує кандидатури Дмитра Разумкова та Руслана Стефанчука на посади голови та першого заступника голови ВРУ, сказав: «Отже, очевидно, що спікером парламенту буде Разумков, першим заступником буде Стефанчук – і тут наче все зрозуміло».

Що ж до посади заступника голови ВРУ, тобто, третьої людини у керівництві українського парламенту, як зауважив Олександр Солонтай, ситуація наразі є незрозумілою.

«Бо, з одного боку, є кандидатури від «За життя», з іншого боку, ця посада може відійти опозиції, а може взагалі бути незаповнена, тобто, дуже різні сценарії можуть бути. На запитання – якій опозиції відійде, поки що зарано говорити про те, хто у нас в опозиції і чи ці опозиції хотітимуть це місце. Станом на сьогодні лише одна фракція чітко визначилася, що вона в опозиції – це «За життя», і вона чітко сказала, що вона хоче. А інші фракції свого опозиційного статусу до кінця чітко не окреслили і ще не відомо, чи вони не заберуть цю посаду віцеспікера або посади комітетів, на які претендує інша опозиція. Тобто, виходить так: опозицій багато, а того, що має дістатися опозиції, на думку влади, мало», – заявив експерт.

Олександр Солонтай наголосив, що, причому, законом ніяк не врегульовано, що саме має отримати опозиція.

«Усі ці тези про те, що віцеспікер, голови комітетів свободи слова, регламенту, антикорупційний, бюджетний, з контролю за правоохоронними органами, правопорядку тощо – це все варіанти того, що могло б дістатися опозиції, але не є доконаним правилом. Ніде не описано, що є влада, а що – опозиція», – додав експерт.

Нагадаємо, Дмитро Разумков повідомив, що партія «Слуга народу», скоріш за все, запропонує кандидатури Дмитра Разумкова та Руслана Стефанчука на посади голови та першого заступника голови Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 18:58 :09