Новини » Світ 20 серпня, 2019, 1:55
Прем’єр Великобританії пропонує Євросоюзу змінити угоду щодо Brexit

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пропонує Європейському Союзу змінити умови угоди про вихід країни з ЄС (Brexit).

Про це повідомляє РБК-Україна.

Передусім Лондон хоче зміни механізму щодо недопущення появи фізичної кордону між Північною Ірландією (входить до складу Великобританії) і Ірландією (член ЄС) після Brexit («бекстоп»), який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати в Митному союзі ЄС і на єдиному європейському ринку доти, доки сторони не дійдуть угоди про кордон

Джонсон підкреслює, що проблеми з цим механізмом призвели до того, що палата громад британського парламенту тричі не змогла затвердити умови виходу країни з ЄС і називає його «нежиттєздатним» і антидемократичним, оскільки жителі Північної Ірландії не зможуть впливати на законодавчі акти ЄС, які будуть до них застосовуватися.

Він вважає, що чинний варіант «бекстопа» поставить країну перед вибором – залишитися в Митному союзі чи ж «побачити, як Північна Ірландія буде відокремлена від економіки країни в багатьох сферах».

Прем’єр зазначив, що якщо Лондон і Брюссель розглянуть альтернативи «бекстопу», то їм вдасться знайти варіант, який не суперечить угоді.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 00:55 :12