МОЗ має намір змінити підхід до підготовки лікарів

Лікарі. Фото УНІАН

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило проект наказу «Про затвердження Положення про інтернатуру», що передбачає зміну процедури зарахування, проходження та закінчення інтернатури випускниками закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку фахівців галузі охорони здоров’я.

Відповідний проект наказу відомства «Про затвердження Положення про інтернатуру» оприлюднений для громадського обговорення.

«Прийняття проекту наказу дозволить зменшити бюрократичне навантаження на випускників закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку фахівців галузі 22 «Охорона здоров’я» та надасть їм можливість зараховуватися в інтернатуру шляхом електронного розподілу відповідно до рейтингового показника та пріоритетних вакансій, визначених випускником», – йдеться у повідомленні.

Основні положення проекту наказу передбачають створення умов для справедливого розподілу випускників закладів вищої освіти для проходження інтернатури, зокрема, запуск електронної процедури розподілу випускників.

МОЗ перестане виконувати невластиві для себе функції – погодження для переведення/звільнення більше не надаватиметься міністерством. Такі випадки врегульовуватимуться закладами вищої освіти та відповідною базою стажування інтерна.

У проекті нового Положення про інтернатуру закладено підґрунтя для фінансового забезпечення інтернатури – визначено складники витрат на програму підготовки в інтернатурі, затверджуються вимоги до баз стажування для кожної окремої спеціальності, затверджується новий перелік спеціальностей, який скорочено до 13 основних спеціальностей, затверджується перелік спеціальностей та строки підготовки в інтернатурі, затверджується форма типового договору про проходження інтернатури на базі стажування.

Нагадаємо, МОЗ роз’яснило, що таке «конфлікт інтересів» та як діяти в подібних ситуаціях.

Loading...