Новини » Події Читать эту новость на русском

ГПУ повідомила про підозру 4 особам, які сприяли РФ у створенні терористичних операцій, - Матіос

Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом сприяння Слідчим комітетом Російської Федерації терористичним організаціям «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» шляхом притягнення завідомо невинних громадян України до кримінальної відповідальності та жорсткого поводження з ними.

Про це під час брифінгу повідомив Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос передає пресслужба відомства.

Згідно з повідомленням, у ході досудового розслідування встановлено, що на окупованих територіях Донецької та Луганської областей створені незаконні організації, зокрема «Спеціальна комісія з фіксації та збору доказів військових злочинів української влади на Донбасі» та «Громадська організація «Справедливий захист», які здійснюють свою протиправну діяльність щодо фіксації та розслідування так званих злочинів геноциду, злочинів проти людяності, військових злочинів, які начебто вчиняються державою Україна.

Військовий прокурор наголосив, що члени та активісти вказаних організацій беруть активну участь та сприяють діяльності терористичних організацій так званих «ДНР» та «ЛНР».

«20.08.2019 голові та активному члену «Спеціальної комісії з фіксації та збору доказів військових злочинів української влади на Донбасі» - так званим «Міністру закордонних справ «ДНР», «уповноваженому з прав людини ДНР», а також голові та члену ГО «Справедливий захист» повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України», - зазначив Матіос.

Зауважимо, ч.1 ст.258-3 КК України передбачає кримінальну відповідальність за створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації та зазначені дії караються позбавленням волі на 8-15років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, раніше Анатолій Матіос повідомив, що паспорти РФ отримали майже 13 тисяч жителів Донбасу.

Loading...