Чому три партії готові віддати повноту керівництва ВРУ, – Рейтерович вказав на політичну вигоду

ZIK

«Європейська Солідарність», «Батьківщина» та «Голос» віддають повноту керівництва парламентом, оскільки така позиція на перших етапах буде дуже виграшна.

Про це в ефірі програми «Треба поговорити» на телеканалі ZIK заявив керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович. 

Гість студії зауважив, що у трьох «опозиційних» фракцій у майбутньому парламенті була можливість об’єднати зусилля та висунути спільну кандидатуру на противагу, наприклад, «Опозиційній платформі – За життя», проте через внутрішні амбіції та протиріччя, які є між «Європейською Солідарністю», «Голосом» та «Батьківщиною», цього зробити вони не змогли.

«Тому вони пішли іншим шляхом – вони віддають повноту керівництва парламентом або «Слузі народу», або якщо там буде представник від «Опозиційної платформи…». У них потім буде чудова можливість потім ходити, зустрічатися зі ЗМІ і казати, що вони жодного впливу на прийняття тих чи інших рішень… не мали», – заявив Ігор Рейтерович.

На його думку, така позиція на перших етапах буде дуже виграшна, оскільки представники цих політсил, з одного боку, голосуватимуть за ті рішення, яких очікують українці (як, от: скасування депутатської недоторканності тощо). А ось щодо законопроектів, які матимуть більш принципове значення і завдаватимуть репутаційних втрат (до прикладу, тарифні чи бюджетні питання), вони говоритимуть про відсутність можливості впливати на роботу Ради.

Ігор Рейтерович прогнозує, що, коли рейтинг президентської політичної сили почне падати, представники згаданих політсил заявлятимуть про свій кадровий потенціал, тож до питання перерозподілу комітетів парламентарі ще повернуться.

Інший гість студії, експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський пригадав, що «чомусь десятками депутати завжди набивалися у бюджетний комітет, податковий, фінансовий, там, де гроші мимо гуляють, і можна до тих потоків якось там…». Натомість, продовжив він, у комітеті з питань соціальної політики завжди була мінімальна кількість обранців.

Нагадаємо, голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявляв, що політична сила, скоріш за все, запропонує його кандидатуру та кандидатуру Руслана Стефанчука на посади голови та першого заступника голови Верховної Ради.

Як стало відомо, заступник глави партії «Голос» Ярослав Юрчишин заявив, що політична сила відмовляється від посади заступника голови Верховної Ради.

Loading...