«112 Україна» вимагає від влади негайно припинити тиск на телеканал, - заява

Фото з відкритих джерел

Телеканал "112 Україна" висловлює крайню стурбованість інформацією про наміри глави Офісу президента України Андрія Богдана встановити контроль над каналом і організувати захоплення каналу силами Служби безпеки України.

Про це йдеться у заяві телеканалу, розміщеній на сайті 112.ua.

Подаємо її текст дослівно:

ЗМІ стверджують, що мета Андрія Богдана – здобути контроль над найбільш рейтинговим інформаційним каналом країни шляхом накладення арешту і передачі телеканалу Агентству з розшуку і менеджменту активів (АРМА).

У разі накладення арешту управління каналом буде передано АРМА, яке зможе передати це майно в управління приватній компанії, яка виграє відповідний конкурс. Таким чином, законний власник втратить телеканал, а глядач – право на отримання альтернативної інформації.

Юридична служба телеканалу заявляє, що описаний план абсолютно незаконний, а його реалізація буде означати відсутність в Україні законності та початок у країні режиму авторитаризму і диктатури.

Українська влада досі ніяк не відреагувала на обстріл будівлі телеканалу з гранатомета, в результаті якого тільки дивом ніхто не постраждав. Крім того, через деякий час після обстрілу чинний народний депутат закликав знову обстріляти будівлю телеканалу з використанням протитанкової ракети, що також не дістало жодної оцінки ні від влади, ні від правоохоронних органів.

Також, за повідомленнями низки ЗМІ, Андрій Богдан зустрічався з суддями, котрі розглядають справу, після рішення в якій канал може фактично припинити мовлення. До того ж Нацрада з ТБ призначила низку перевірок мовлення каналу, що теж може свідчити про цілеспрямовану кампанію зі здійснення тиску на мовника і пошук найменших юридичних лазівок для закриття каналу.

Ми вважаємо таку позицію Офісу президента Зеленського обурливою.

Телеканал "112 Україна" звертається до Ради Європи, Європейського парламенту, а також до Міжнародної редакційної ради із закликом забезпечити захист свободи слова в Україні.

Ми вимагаємо від влади негайно припинити тиск на "112 Україна". Нас дивляться мільйони громадян України, які зробили свій вибір.

Шановний Президенте України, Володимире Зеленський. Ваші попередники, які боролися з інакомисленням, отримали політичне покарання за свої дії. Не повторюйте їхній шлях. Боріться з бідністю, а не з неугодними каналами.

Станьте на захист свободи слова.

Loading...