Зеленський розповів про результати перемовин з Біньяміном Нетаньягу

Фото EPA-EFE

Сьогодні, 19 серпня, в Києві і президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр держави Ізраїль Біньямін Нетаньягу обговорювали питання війни та безпеки, торгівельно-економічні відносини, інновації та інше.

Про результати перемовин з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу розповів Володимир Зеленський під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

«Я дуже радий приїзду в Україну і знайомству одного з найвідоміших ізраїльських політиків Біньяміном Нетаньягу. Сьогодні разом ми детально обговорили наші двосторонні відносини та шляхи їх поглиблення. Ми почали з питань, в яких наші ізраїльські друзі знаються краще за інших. Це питання війни та безпеки. Дякую вашим партнерам за незмінну підтримку територіальної цілісності України та опозицію щодо війни на сході України і анексії Криму з боку РФ. Нам, як державі, є чому вчитись у Ізраїлю, особливо в питаннях безпеки та оборони. І ми обов’язково будемо це робити», – зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, під час зустрічі з Біньяміном Нетаньягу детально обговорили торгівельно-економічні відносини. «Ізраїль залишається ключовим торговельним партнером України в регіоні Близького Сходу. Наш сукупний товарообіг перевищив 1 мільярд доларів США. Немає жодного сумніву, що скоро ця цифра значно збільшиться завдяки підписанню угоди про вільну торгівлю товарами між Україною та Ізраїлем, що сподіваюся, буде найближчим часом ратифікована ізраїльською стороною», – сказав Володимир Зеленський.

Він зазначив, що вони також домовилися без затримок розпочати роботу з розширення угоди і на сферу послуг. «Найближчі 5 років Україна стрімко зростатиме і для цього нам потрібні інвестиції і технології. Тому ми запрошуємо ізраїльські компанії приходити працювати в Україну. В будівництво доріг та інфраструктурних проектів, в медичну та освітні сфери, в енергозабезпечення та ІТ», – сказав президент України.

«Моя мета – Україна, яка є світовим брендом усього нового і синонімом інновацій і технологій. Наша земля дуже багата своїми науковцями та винахідниками. У всьому світі знають можливості українських ІТішників. І ми будемо залучати досвід Ізраїлю до впровадження інновацій, підтримки стартапів та реалізації науково-дослідних розробок. Ми обговорили започаткування окремих офісів з розвитку цих галузей відповідно в Єрусалимі та Києві. Я бачу великий потенціал для взаємовигідної співпраці у цих напрямках», – підкреслив Володимир Зеленський.

«Останнім часом наші держави співпрацюють і в міграційній сфері. Ідеться про численні відмови громадянам України на в’їзд до Ізраїлю. Ми домовилися остаточно вирішити цю проблему. Громадяни обох держав повинні максимально користуватися перевагами безвізового режиму. А українські громадяни не повинні тисячами затримуватися на кордоні Ізраїлю», – зазначив президентУкраїни.

Нагадаємо, сьогодні, 19 серпня, у Києві розпочалася зустріч президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Держави Ізраїль Біньяміна Нетаньягу.

Україна і Ізраїль домовилися сприяти вивченню івриту в українських освітніх установах і української мови – в ізраїльських.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу привітав українського президента Володимира Зеленського з подвійною перемогою на виборах та запросив відвідати Єрусалим.

Loading...