live

Щоб не повторилася трагедія: Нетаньягу попросив українців не забувати про жертв Голокосту у Бабиному Яру

president.gov.ua

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу попросив і надалі вшановувати пам’ять жертв Голокосту у Бабиному Яру, не забувати про трагедію, щоб вона не повторилася.

Про це повідомляє пресслужба Президента України. 

Зокрема, президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу разом з дружиною Сарою вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру.

Вони пройшли алеєю до пам’ятного знаку «Менора» на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Біля меморіалу було встановлено вінки від Президента України та Прем’єр-міністра Держави Ізраїль.

За словами Зеленського, ці жахливі події можна описати трьома «неможливо»: неможливо зрозуміти, неможливо забути й пробачити, неможливо допустити знову.

«Перед очима – страшна нескінченна черга людей, які не розуміли, що їх ведуть на смерть. Переважна частина убитих були єврейської національності», – зазначив він.

Зеленський додав, що, розстрілявши всіх євреїв, яких змогли знайти, нацисти почали розправлятися з іншими – полоненими, ромами та українцями, які боролися за свою державу.

Володимир Зеленський упевнений, що український народ завжди пам’ятатиме про ці злочини проти людства й не забуде, до чого призводить ксенофобія та расизм.

Він також відзначив повагу і пам’ять про Праведників народів світу, які ризикуючи власним життям, рятували євреїв. Серед "праведників світу" понад дві з половиною тисячі українців. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю людей, які отримали це звання.

Зі свого боку Біньямін Нетаньягу висловив вдячність Президенту та уряду України за збереження пам’яті жертв Голокосту. «Ви справді робите значний внесок у боротьбу з антисемітизмом», – зазначив він.

Прем’єр-міністр Ізраїлю попросив і надалі вшановувати пам’ять жертв Голокосту у Бабиному Яру, не забувати про трагедію, щоб вона не повторилася.

Нагадаэмо, Президент України Володимир Зеленський також  закликав прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу визнати Голодомор геноцидом українського народу. 

 

 

Loading...