live
Новини » Світ 44 Читать эту новость на русском

Німеччина та Угорщина відзначили 30 річницю падіння «залізної завіси»

Канцлер Німеччини Анґела Меркель (л) та прем'єр Угорщини Віктор Орбан (п) у місті Сопрос, Угорщина, 19 серпня

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан взяли участь в заходах присвячених падінню «залізної завіси» в Європі.

Про це повідомляє Радіо Свобода

Згідно з повідомленням, політики відвідали урочисте богослужіння в угорському місті Шопрон, де провели службу з нагоди 30-річчя відкриття кордону між Угорщиною і Австрією, що ознаменувало падіння «залізної завіси» в Європі.

Під час церемонії німецький канцлер зазначила, що дії Угорщини значною мірою вплинули на падіння Берлінської стіни та об’єднання Німеччини. Також Меркель закликала ставити загальне благополуччя Європейського Союзу вище національних інтересів.  Це перший візит канцлера Німеччини до Угорщини з 2014 року. 

Віктор Орбан оцінив жест відданості Меркель європейським цінностям, незважаючи на розбіжності політиків щодо питання біженців. 

Зазначимо, 19 серпня 1989 року Будапешт на три години відкрив кордон з Австрією. Перетин кордону був дозволений тільки громадянам Угорщини, але про це дізналися люди із Німецької Демократичної Республіки. 

Хоча вони не мали дозволу на перетин кордону, прикордонники їх не затримували, а всі бажаючі потрапили до Австрії. Внаслідок такої акції близько 700 східнонімецьких дисидентів змогли перебратися на Захід. 

Згодом, у вересні 1989 року, Угорщина офіційно відкрила кордон з Австрією для жителів Східної Німеччини. За деякими джерелами, це дало змогу 30 тисячам мешканцям ДНР залишити країну. 

Нагадаємо, Меркель заявила, уряд Німеччини вже підготувався до можливого виходу Великобританії з Європейського Союзу без відповідної угоди (жорсткий Brexit). 

Loading...
Loading...
Loading...