Новини » Економіка 19 серпня, 2019, 20:00
Нафтогаз відповів на повідомлення російських ЗМІ про борг перед Газпромом
Нафтогаз України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Нафтогаз України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

НАК «Нафтогаз України» відповів на повідомлення російських ЗМІ про «борг» української сторони перед Газпромом у розмірі 3,7 млрд доларів.

«Російські рупори розповсюджують інформацію начебто борг України перед Росією складає $3,7 млрд. Але лише ми вимагаємо від Росії $5,2 млрд відшкодування за захоплені активи в Криму. А це більше ніж сукупний борг Грузії, Молдови та Вірменії перед РФ», – йдеться у повідомленні Нафтогазу.

У відомстві нагадують, що арбітраж розглядає справи у кілька етапів. «Перший – з’ясовує, чи питання у його компетенції. Другий етап – чи дійсно Росія має бути відповідачем і, нарешті, перейшли до заключного етапу – визначення суми компенсації. Просимо Трибунал зобов’язати Росію виплатити $5,2 млрд», – зазначають у компанії.

Нафтогаз уточнює, що Росії доведеться платити за захоплені активи не тільки Україні:

  • Гаазький арбітраж підтримав ПриватБанк у позові проти Росії за втрачене через анексію Криму майно. Банк хоче отримати відшкодування в розмірі понад $1 млрд.
  • Міжнародний арбітраж ухвалив рішення про стягнення з Росії на користь Ощадбанку 1,3 мільярда
  • ДТЕК вимагає сотні мільйонів доларів

У Нафтогазі додають, що також Росія захопила активи багатьох невеликих компаній, які ймовірно вимагатимуть компенсації збитків.

«Державна компанія Кремля Газпром є найбільшим боржником Нафтогазу. Газпром винен нам вже понад $2,84 млрд. А на горизонті майорить черговий арбітраж по транзитному контракту ще на $12 млрд», – повідомляє Нафтогаз.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» в кінці червня подав у трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі позовну заяву про розмір компенсації збитків, завданих експропріацією активів групи «Нафтогаз» в окупованому Криму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 15:35 :20