Ізраїль має багато лобістів в Україні і в Росії - це можна використовувати, - Ростислав Балабан

Ростислав Балабан, кандидат політичних наук

Ізраїль має багато лобістів в Росії, і це можна використовувати для певних впливів з досягнення миру на Донбасі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

За його словами, візит прем’єр-міністр Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу – це дуже цікавий формат, бо традиційно українські перші особи та президент їздили в європейські країни, а тут перша особа приїжджає до України.

«Це знаково і досить цікаво. Мені здається, що Ізраїль має багато своїх лобістів як в Україні, так і в Росії. Можливо, саме це можна буде використовувати для певних впливів з досягнення миру. Мені б хотілося, щоб так відбувалося. Тепер будемо спостерігати за домовленостями, економічна тема завжди присутня, але не думаю, що вона буде основна», - відзначив пан Балабан.

Ведучі поцікавилися, чи є у прем’єра Ізраїлю якісь інструменти впливу на Володимира Путіна. У відповідь експерт зазначив, що люди з лобі, яке присутнє в Україні та Росії, можуть стати контактними особами.

«Це може бути специфічним, але цікавим інструментом – не прямий вплив, а через оточення. Ми недооцінюємо наших партнерів. Переважно ми говорили про Францію, Німеччину, США, а очевидно, треба використовувати дипломатичні інструменти більш потужно. Я сподіваюся, що така місія буде у цієї зустрічі», - зазначив експерт.

Також пана Балабана запитали, коли запрацює зона вільної торгівлі з Ізраїлем, як це вплине на українську економіку? Він зазначив, що було б добре, якби стартували українські бізнеси і зона вільної торгівлі передбачала, що ми активно торгуємо. За словами експерта, для зростання української економіки необхідно, щоб ми не просто торгували, а щоб продавали, бо наразі цей баланс негативний, бо Україна більше купує, аніж продає.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський проведе переговори з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу в рамках його візиту в Україну 19 серпня.

Раніше повідомлялося, що Нетаньягу під час державного візиту до України обговорить запуск зони вільної торгівлі між країнами та пенсійну угоду.

Loading...