Новини » Політика 19 серпня, 2019, 21:10
Чому Путін каже про безальтернативність «нормандського формату», – пояснив Андрій Сенченко
Голова правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко. Фото: gazetavv.com
Голова правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко. Фото: gazetavv.com

Британці й американці у Будапештському форматі є гарантами і мають зобов’язання, бо Україна виконала всі вимоги, а ось у «нормандському» чи «мінському» форматі вони нікому нічого не зобов’язані.

Про це в ефірі програми «Треба поговорити» на телеканалі ZIK заявив голова правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко.

Гість студії, коментуючи заяву президента Франції Еммануеля Макрона, який на зустрічі з президентом РФ Путіним заявив, що сподівається на зустріч у «нормандському» форматі найближчим часом, запропонував відверто відповісти на запитання: «А що змінилося у мізках у Путіна? Він що, відмовився від ідеї руйнації Української держави? Може, він готовий повернути Крим? Ні! Путін працює у тому ж напрямку».

Андрій Сенченко поставив наступне запитання – чи достатньо енергії у міжнародних партнерів України, у цьому випадку – Франції та Німеччини, щоб примусити Путіна до миру та звільнення українських територій?

«Знову відповідь – ні. Тоді виникає питання, як діяти? Знаєте, найгірше, що може бути у складі нового парламенту, якщо ви візьмете тези із вуст попередників стосовно того, що нічого не варті «будапештські гарантії», а ці тези сформульовані у Кремлі. Так от, найгірше буде, якщо ви не проаналізуєте, що наша країна робила для того, щоб запрацювали ці гарантії, які були чи їх зовсім не було, вимоги до країн-гарантів?» – звернувся Андрій Сенченко до майбутніх парламентарів.

Він переконаний, що тези на кшталт «Будапешт не працює» і залучення до «нормандського формату» британців та американців є помилкою.

«Тому що британці і американці у Будапештському форматі є гарантами і зобов’язані, бо ми там все виконали, а у «нормандському» чи «мінському» форматі вони нікому нічого не зобов’язані», – сказав Андрій Сенченко.

Він пояснив, чому Путін у Франції говорить про безальтернативність «нормандського формату»: «Саме тому, що Путін не хоче будь-яких розмов щодо «будапештських гарантій».

Як повідомляли, 19 серпня президент Російської Федерації Володимир Путін на запрошення свого колеги Еммануеля Макрона відвідує з робочим візитом Францію.

Емануель Макрон на зустрічі з Володимиром Путіним заявив, що зустріч у «нормандському форматі» може відбутися найближчим часом

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 19:04 :00