Новини » Світ 18 серпня, 2019, 1:10
У NASA показали рух сонячного вітру. Відео

Астрономи представили відео руху сонячного вітру, який було складено з кадрів, отриманих зондом Parker під час першого зближення із зіркою в листопаді минулого року.

Відтоді апарат здійснив ще один близький підліт до Сонця і готується до третього, повідомляє dt.

Перше зближення із зіркою відбулися з 6 по 10 листопада 2018 року. Тоді Parker за допомогою оптичної системи WISPR (Wide-field Imager for Solar PRobe), що складається з двох телескопів, зміг зафіксувати динаміку потоку сонячного вітру. При цьому, сама зірка знаходилася ліворуч, поза полем зору системи, а праворуч видно частину Чумацького Шляху.

Тонкі білі смуги являють собою рухомі частинки міжпланетного пилу, а в лівій частині відео можна побачити довгий корональний стример (відносно щільний повільний потік сонячного вітру) і планету Меркурій.

Parker Solar Probe обладнаний величезним тепловим екраном зі спеціального вуглепластикового матеріалу, що відбиває 99% світла і тепла. Його товщина – 11 сантиметрів, а довжина і ширина сягають декількох метрів.

Передбачається, що корпус зонда розігріватиметься до температур близько 1500 градусів Кельвіна і піддаватиметься дії потоку радіації, що перевищує фон на Землі у майже 500 разів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 21:32 :35