На Житомирщині виявили останки трьох солдатів, які загинули у 1941 році

У Новоград-Волинському районі Житомирської області пошуковці виявили останки трьох солдатів, загиблих в 1941 році.

Про це йдеться у повідомленні історико-патріотичного об’єднання «Пошук» на сторінці у Facebook.

Як зазначається, 17 серпня пошуковики проводили польові роботи в Новоград-Волинському районі на місцях боїв 1941 року. За день були знайдені останки трьох солдатів.

«Перший солдат був знайдений на глибині 60 см. При ньому була каска СШ-39, гільзи 7,62 та порожні магазинні планки, що свідчить про те, що він стріляв під час бою. Однак потужний вибух снаряда розірвав його на шматки, і залишив від нього лише деякі фрагменти скелета», – йдеться в повідомленні.

Останки другого солдата виявили на глибині 40 см. Він також значно постраждала від артилерійського вогню. При ньому знайшли каску СШ-39, дзеркальце, 2 монетки, ключ від будинку, сірники, а в чоботі була ложка.

У третього солдата, останки якого знайшли на глибині 40 см, був сильно деформований череп від вибуху. При ньому була каска СШ-39, значок «Спортсмен-парашутист», помазок для гоління, дзеркальце, монети 30-х років, залишки газети польською мовою і «смертний медальйон», де, як правило, є інформація про бійця. Однак цей медальйон був незакритим, і записка в ньому повністю згнила.

«Всі воїни назавжди залишаться невідомими», – наголосили пошуковики.

Нагадаємо, московські й уральські археологи під час розкопок у заповіднику «Херсонес Таврійський» в анексованому Севастополі виявили одне з приміщень стародавнього храму.

 

Loading...