Новини » Суспільство 18 серпня, 2019, 1:55
Лікарі дали прості поради, щоб побороти хропіння

Хропіння – поширена проблема. 45% дорослих хропуть час від часу, а 25% – постійно.

Про це повідомляє ukrhealth.net

Хропіння виходить, коли повітря погано проходить через задню частину носоглотки і ротоглотки. У цій області зустрічаються м’які тканини дихальних шляхів, язик, піднебіння, язичок. Вони замикаються (з різних причин) і вібрують під дією повітря, а ми чуємо звуки різного ступеня гучності.

Причин, чому ми хропимо, досить багато, тому і способів позбавитися від хропіння чимало.

Ліки від хропіння. Їх можна купити без рецепта в аптеці, але багато з цих препаратів не особливо зменшують децибели вночі. У підборі підходящого саме вам препарату орієнтуйтеся на консультації фахівців і особистий досвід.

Дієта. Правильний режим харчування, легка їжа перед сном рятують від зайвих кілограмів і від хропіння. Утримання від вечірніх чарки-другої алкоголю також піде на користь.

Не приймайте снодійне. Транквілізатори та інші седативні препарати, які викликають гальмування ЦНС, з великою ймовірністю дозволять вашим близьким почути черговий нічний концерт.

Дотримуйтесь режим. Лягайте спати в один і той же час, оскільки ризик захропіти під час сну знижується.

Положення тіла. Подушка під головою зменшує ймовірність хропіння. І краще спати на боці. Але як контролювати це уві сні, кожен вирішує сам.

Якщо ви вже спробували все, можна зважитися на кардинальні заходи:

Апаратний метод. Зараз застосовуються апарати безперервної подачі повітря зі спеціальною маскою для носа або рота. Повітря подається під невеликим тиском в дихальні шляхи. Це позбавляє від хропіння.

Хірургія. Лікар після огляду може порекомендувати вам хірургічне втручання. В залежності від причин, що викликають хропіння, це можуть бути: видалення м’яких тканин неба, видалення аденоїдів і мигдалин або видалення м’яких тканин дихальних шляхів. Можливо, одна з цих нескладних операцій зможе назавжди позбавити вас від хропіння.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 11:14 :30