У Росії звільнили українського політв’язня, засудженого по справі «українських диверсантів» у Криму

Володмира Присича звільнили 15 серпня / Фото crimeahrg.org

Після трьох років ув’язнення додому на Харківщину повернувся український політв’язень Володмир Присич. Звільнення Присича з російської колонії Кабардино-Балкарії відбулося 15 серпня.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на родичів політв’язня.

«Українець почувається задовільно, але потребує лікування і реабілітації. Володимир Присич і його рідні дякують українським правозахисникам, представникам української влади, особливо Консульській службі МЗС України, Василю Кириличу і Тарасу Малишевському за допомогу в поверненні політв’язня додому після закінчення терміну незаконного покарання. Також Володимир дякує всім небайдужим людям, які писали йому в колонію. Після отримання листів з Верховної Ради України і від української діаспори в США, ставлення адміністрації колонії до нього стало помітно краще», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, громадянина України, харків’янина Володимира Присича в серпні 2016 року російські ЗМІ назвали шпигуном української розвідки в Криму і показали його «зізнавальні показання» в ефірі «Россия 24». При цьому 18 травня 2017 року його засудили до трьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму за зберігання наркотиків (ч. 2 ст. 228 КК РФ).

У так званій «справі українських диверсантів» правозахисники виявили величезну кількість процесуальних порушень. Вона включає в себе кілька кримінальних справ, при цьому статті, за якими звинувачують затриманих українців, у кожній справі різні.

Нагадаємо, 6 серпня український політв’язень Олександр Стешенко був звільнений з кримської колонії і доставлений додому в Харків.

Loading...