У Польщі запалили «Полум’я братерства» на вшанування пам’яті воїнів УНР

У понад 30-ти місцевостях Польщі на могилах воїнів Української Народної Республіки запалили «Полум’я братерства» у переддень річниці Варшавської битви.

Про це повідомляє пресслужба Посольства України в Республіці Польща.

«У переддень річниці Варшавської битви у більш як 30 місцевостях Польщі на могилах воїнів Української Народної Республіки запалало Полум’я Братерства (Plomien Braterstwa). Такою ініціативою українська і польська молодь вшанувала пам’ять воїнів та офіцерів Війська Української Народної Республіки, які у 1920 році разом з Військом Польським боронили Польщу від більшовиків», – йдеться у повідомленні.

Радник-посланник Посольства України в Республіці Польща Василь Зварич, звертаючись до присутніх на Вольському цвинтарі у Варшаві, зазначив: «Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку збереження і вшанування пам’яті. Знати свою історію – дуже важливо. А ще важливіше – те, що сьогодні ми творимо нову історію, засновану на приязні, братерстві і розумінні, що разом ми сильніші. Нехай це полум’я ніколи не гасне у наших серцях і стане дороговказом подальших спільних дій задля зміцнення нашого братерства», – сказав дипломат.

Нагадаємо, 23 червня 2019 року у польськму місті Перемишль відбулась багатолюдна хода до українського військового цвинтаря у селі Пикуличі. Там у 1918–1921 роках розташовувався табір для військовополонених Української Галицької армії (УГА), вояків армії Української Народної Республіки (УНР).

 

Loading...