У Гонконзі на масштабну акцію протесту вийшли вчителі

У Гонконзі поновилися масові протести. У суботу, 17 серпня, тисячі вчителів зібралися на демонстрацію. Колона з демонстрантами пройшла до резиденції керівниці адміністрації Гонконгу Керрі Лам.

Як повідомляє кореспондент AP, вчителі несли плакати з написами «Захистимо майбутнє покоління». До металевої загорожі навколо резиденції очільниці адміністрації Гонконгу мітингарі поприв’язували білі стрічки, аби продемонструвати свою підтримку вимогам учасників попередніх акцій протесту, серед яких було багато старшокласників і студентів, – передає DW.

Після обіду люди почали збиратися на демонстрації у двох популярних туристичних районах міста. Учасники нинішніх акцій протесту мають на меті показати Пекіну та призначеним керівникам адміністрації Гонконгу, що рух протестів, котрий розпочався ще у червні цього року, і досі має широку підтримку серед населення, передає агенція новин AFP.

Водночас в іншому районі міста відбувається проурядова демонстрація. Її учасники висловлюють підтримку діям поліції. Багато з них тримають прапори КНР.

Нагадаємо, масове обурення громадян Гонконгу спричинив розгляд парламентом поправок до закону про екстрадицію правопорушників за запитом Пекіна до материкового Китаю.

У червні у Гонконзі понад 1 млн осіб вийшли на акцію протесту проти нового закону про екстрадицію, який дозволяє видавати засуджених до КНР, де їм може загрожувати страта.

Згодом лідер Гонконгу Керрі Лам на невизначений час відклала законопроект, який дозволив би екстрадицію до материкового Китаю.

Пізніше протестувальники поновили протести у Гонконзі проти торговців з материкового Китаю, що закуповують в місті і потім перепродують товари, які не обкладаються податком.

У понеділок, 12 серпня, аеропорт Гонконгу відмінив всі вильоти через акції протесту.

Нинішні акції протесту стали наймасовішими в Гонконзі від часу передачі цієї колишньої британської колонії Китаю в 1997 році. Хвиля протестів вже спричинила значні втрати для економіки автономії, насамперед для туристичної та транспортної галузей.

Loading...