Супрун розповіла, як боротися з герпесом

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун застергіає, що герпес на губах не можна вилікувати народними засобами.

Про це вона пише у Facebook.

«Застуда» на губах не лікується алое, льодом, корвалолом чи зеленкою, а генітальний герпес – содовими ваннами. «Накачка» губ гіалуроновою кислотою може спровокувати загострення герпесу», – пише Супрун.

За її словами, існує кілька типів інфекції герпесу. Супрун виділила два з них – герпесвірус людини 1 та 2 (ГВЛ-1 і ГВЛ-2). Вірус другого типу викликає більшою мірою генітельно-анальні інфекції, а першого – рота, губ та інших частин голови. Хоча обидва з них можуть вражати всі частини тіла.

Серед основних способів зараження вірусом медик називає: незахищений секс, загальний посуд на момент активізації інфекції і від батьків до дітей. Після зараження інфекцією вірус назавжди залишається в організмі. На деякий час він може активізуватися.

Щоб зменшити частоту появи герпесу Супрун радить проводити терапію, використовуючи спеціальні препарати.

Керівниця МОЗ розповіла, що робити, аби герпес був у постійно латентному стані?

  • Користуватися сонцезахисними кремами.
  • Перед поїздкою в гори чи на море, де високий індекс УФ, можна пройти превентивний курс протигерпесними препаратами.
  • Жодні «імуностимулятори» не запобігають повторному вираженню герпетичної інфекції.
  • Немає доказів ефективності мазей із антигерпетичними компонентами.
  • Якщо герпес проявляється 1-3 рази на рік, то краще обійтися епізодичною терапією (раз на рік чи в разі загострення) – інакше є ризик розвитку стійкого до терапії штаму вірусу.
  • Люди, чия імунна система ослаблена протипухлинною терапією, імуносупресією у зв’язку із трансплантацією, чи ВІЛ-інфікованим людям слід запобігати загостренням герпесу медикаментозно та постійно.
  • Перед введенням філерів в обличчя чи проведенням дермабразії треба провести короткий курс терапії протигерпесними препаратами, якщо є розуміння, що існує ризик прояву герпесу.

Нагадаємо, вчені назвали чотири ефективні кроки у боротьбі з гіпертонією.

Loading...