Новини » Світ

Лікарів не попередили, що постраждалі під час вибуху в Архангельській області заражені радіацією

Лікарі та персонал Архангельської обласної клінічної лікарні могли зазнати радіоактивного зараження, коли до них привезли трьох постраждалих під час випробувань ракетного двигуна на полігоні під Сєвєродвінськом.

Про це пише The Moscow Times.

Співробітники лікарні з Архангельська на умовах анонімності розповіли виданню, що майже весь персонал перевіряють на наявність радіоактивних елементів в організмі. Коли у клініку доправили трьох постраждалих під час випробувань на військовому полігоні, медикам не повідомили, що пацієнти можуть бути зараженими.

За словами п’ятьох співрозмовників видання, зокрема представників керівництва клініки, співробітники ФСБ змусили медиків дати підписку про нерозголошення. Тому представники лікарні говорили на умовах анонімності.

Ніхто з них безпосередньо не контактував із постраждалими, однак вони були свідками їх транспортування і спілкувалися з колегами, які надавали допомогу.

Співрозмовники The Moscow Times розповіли, що 8 серпня трьох осіб доправили роздягненими і загорнутими у прозорі пластикові мішки. Водночас ніхто із супроводу не згадав, що поранені зазнали впливу радіації. Парамедики, які проводили транспортування, не були одягненими в захисні костюми.

Після надання першої допомоги було ухвалено рішення доправити пацієнтів у Москву. Але двоє з трьох померли дорогою в аеропорт.

Наступного дня ФСБ видалила з медичних документів усі записи про перебування постраждалих в обласній лікарні, сказало одне з джерел.

Тим часом було організовано перевірку на наявність в організмі персоналу клініки радіоактивних речовин. В одного лікаря виявили радіоактивний ізотоп Цезій-137 у м’язовій тканині, сказали виданню троє співрозмовників.

Анонімний представник керівництва лікарні сказав, що його колеги вимагають від влади відповідей, чому постраждалих повезли не у військовий госпіталь, а у цивільну лікарню, наражаючи на небезпеку медиків та інших пацієнтів, а також чому не було попередження про радіоактивну небезпеку.

Один із лікарів порівняв те, що відбувалося, з епізодами серіалу «Чорнобиль». За його словами, «33 роки минуло, але наша влада нічому не навчилася й надалі приховує правду».

8 серпня 2019 року на військовому полігоні в Архангельській області прогримів вибух. Інцидент стався під час випробування рідинного реактивного двигуна, викидів шкідливих речовин в атмосферу не сталося, радіаційний фон залишався в нормі, стверджували в міністерстві оборони РФ. 

Російська влада порекомендувала жителям селища Ньонокса, що неподалік від ракетного полігону, де стався вибух, покинути домівки. Тим часом лікарі, що працювали під час вибуху, вирушили на обстеження в Москву.

Loading...