Конгресменка США не скористалася можливістю поїхати в Ізраїль через «гнітючі» умови

Конгресменка від Демократичної партії США Рашида Тлаіб відмовилася від наданої Ізраїлем можливості відвідати бабусю, що живе на Західному березі річки Йордан.

Про це Тлаіб повідомила у п’ятницю, 16 серпня, – передає DW.

«Відвідання моєї бабусі на цих гнітючих умовах, що має на меті принизити мене, розіб’є серце моєї бабусі», – заявила конгресменка. Також Тлаіб зазначила, що такий візит частково «зруйнував» би її, адже вона «завжди виступала проти расизму та несправедливості».

Водночас, з заяви конгресменки незрозуміло, чи давала вона згоду на ізраїльські умови до своєї відмови та, якщо так, що змусило її змінити своє рішення.

Нагадаємо, Ізраїль заборонить двом вкрай критичним до нього представницям Демократичної партії, Ільхан Омар та Рашиді Тлаїб, в’їзд в країну.

Про спірне рішення, ухвалене всупереч закликам топ-конгресменам від обох партій, повідомив заступник міністра закордонних справ Ізраїлю.

Омар і Тлаїб, перші дві жінки-мусульманки в Конгресі, повинні були прибути в Ізраїль цими вихідними. Вони планували також відвідати Західний берег річки Йордан і Східний Єрусалим.

Обидві конгресвумен раніше заявляли про свою підтримку пропалестинського руху «Бойкот, відмова від інвестицій і санкції».

Президент США Дональд Трамп переконував ізраїльську владу, щоб вона заборонили в’їзд демократкам, які є також жорсткими критиками президента і закликали до його імпічменту.

Loading...