Новини » Події Читать эту новость на русском

Запобіжний захід Гримчаку можуть не встигнути обрати сьогодні, – адвокат

Юрій Гримчак

Адвокат заступника міністра з тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака Тетяна Матяш повідомила, що запобіжний захід її підзахисному можуть сьогодні не встигнути обрати.

Про це вона заявила під час спілкування із журналістами, яке транслював телеканал ZIK.

«Якщо це буде, то це буде ближче до вечора, особливо якщо це в Чернігові, бо за процедурою необхідно не тільки вручити підозру, але і подати до суду це клопотання з розпискою, що воно вручене підозрюваному. Після того суд розподіляє між суддями. Ми навіть знаємо, хто з суддів буде розглядати справу, бо, здається, вона одна там така знаменита, вона розглядає всі справи ГПУ з цього слідчого управління. Саме в цьому Деснянському суді вона виносила всі ухвали по Окружному адміністративному суду, по Гримчаку. Я не знаю, що в неї за таке ставлення все задовольняти слідчих. Вони мають відвести це в Чернігів, воно розприділиться, суддя отримає матеріали і тільки тоді призначать до розгляду справу. Чому тут призначено, бо ми мали б тут зустрітися зі слідчими і з підозрюваними і їх треба відвезти до суду на розгляд справи. Таким чином, я думаю, що раніше аніж 5-6 вечора в нас щось вийде», – зазначила адвокат Гримчака. 

Відповідаючи на запитання журналіста, чи судді працюють до такої години, Матяш сказала, що слідчі судді можуть працювати, скільки завгодно, але при умові, що документи будуть подані вчасно – тобто до п’ятої години вечора (у п’яницю скорочений день – ред.). 

«Потім справу може розглядати суд і завтра. Бо є чергові судді, які працюють у вихідні дні і це нормальна практика» – додала юрист.

На питання про те, до якого часу мають вручити клопотання про обрання запобіжного заходу, Матяш відповіла: «Дивіться, завтра о 08:37 в них остання можливість привезти в суд, і максимум о 05:37 зранку нам мають вручити клопотання».

Напередодні НАБУ оголосило Юрію Гримчаку та його помічнику підозру. За даними слідства, ці особи шляхом обману заволоділи чужим майном – грошовими коштами – в особливо великому розмірі. 

Окрім того, у Генеральній прокуратурі України заявили, що Гримчак не має відношення до справи щодо побиття Чорновіла.

 

Loading...