За умови холодної зими українці можуть мати проблеми з газопостачанням, - Дмитро Марунич

Фото: glavred.info. Експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич

Взимку вартість газу буде приблизно на 20% дорожчою від мінімальної ціни. Якщо зима буде холодною, то українські споживачі ще можуть відчути проблеми з газопостачанням.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.

Пан Марунич зауважив, що ближче до кінця року газ буде дорожчати, і він може повернутися до пікових показників минулого сезону, тобто 8,5 гривні за куб.

«Те, що влітку, на фоні зниження ціни на газ на європейських біржах Нафтогазу вдалося знизити тарифи, це не означає, що він таким буде весь час. До того ж ціни на європейських біржах вже ростуть. Ймовірність того, що газ подорожчає, досить висока. Взимку він буде коштувати приблизно на 20% дорожче, ніж мінімальна ціна цього року», – зазначив експерт з енергетичних питань.

Також, за його словами, якщо Україна не зможе домовитися з Газпромом про транзит російського газу існують підстави для більш суттєвого здорожчання. В цьому випадку можуть виникнути ситуації, коли українці залишаться з холодними батареями.

«Заяви уряду і Нафтогазу про те, що 20 мільярдів кубів газу, які закачані в газосховища, вистачить, навіть якщо транзиту російського газу не буде, викликає певні питання. Тоді за умови холодної зими українські споживачі можуть стикнутися з проблемами газопостачання. Якщо транзит російського газу не буде припинено, тоді, ймовірно, цих запасів вистачить», – прокоментував Марунич.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України», відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зобов’язаний у серпні знизити ціну природного газу для населення ще на 265 грн за тисячу кубічних метрів.

Loading...