live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Латвії виробники закликають заборонити імпорт яєць з України

Яйця. Фото УНІАН

Латвійська асоціація виробників яєць і м’яса птиці закликає прем’єр-міністра Крішьяніса Каріньша призупинити імпорт яєць з країн, які не входять до Євросоюзу, в тому числі України.

Про це повідомляє видання DELFI з посиланням на офіційне звернення асоціації.

Згідно з повідомленням, 14 серпня, асоціація направила прем’єр-міністру Латвії заклик негайно припинити імпорт яєчних продуктів з країн, що не входять до складу ЄС. 

«Беручи до уваги те, що в Латвії за короткий проміжок часу вже 4 рази було констатовано невідповідність різних яєчних продуктів нормам безпеки харчових продуктів, а здоров'я суспільства під загрозою, асоціація вважає, що імпорт яєць і яєчних продуктів з України слід негайно зупинити», - заявила виконавчий директор асоціації Анна Ерліх.

Асоціація нагадала, що в червні 2019 року уряд Латвії вирішив надати додаткові кошти на посилення контролю за імпортом яєць і яєчних продуктів з України. 

«В ході додаткових перевірок виявлено, що сальмонела міститься навіть в термічно оброблених продуктах, що змушує задуматися про рівень гігієни на українських виробництвах», - відзначає асоціація.

Латвійський бізнес висловлює побоювання з приводу безпеки здоров'я споживачів Латвії, так як імпорт з України становить третину обсягу всіх імпортованих в Латвію яєць.

У той же час керівник асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко підкреслив, що Україна дотримується суворих норм контролю сальмонели.

«Україна вже тривалий час дотримується більш суворих норм контролю і запобігає появі бактерій сальмонели, ніж країни ЄС», - заявив він.

Нагадаємо, З 16 серпня «Укрзалізниця» ввела конвенції на відвантаження зерна на адресу найбільших експортерів.

 Loading...
Loading...
Loading...