Новини » Світ Читать эту новость на русском

Трамп хоче купити Гренландію, – ЗМІ

ZIK

Президент США Дональд Трамп виношує ідею викупити у Данії острів Гренландія і вже обговорював таку можливість зі своїми радниками та адвокатами.

Про це пише газета The Wall Street Journal із посиланням на джерела, знайомі з обговореннями.

Зокрема, як уточнюють співрозмовники, американський лідер питав про це у своїх радників під час зустрічей, обідів і просто в коротких розмовах, чи можуть США купити Гренландію, і з цікавістю слухав, як ті обговорюють її багаті ресурси і геополітичне значення острова.

Потім Трамп просив адвоката в Білому домі вивчити цю ідею. Частина радників президента підтримали його ідею придбати острів, інші вважали її скороминущим захопленням, яке ніколи не буде реалізовано, уточнюють джерела видання.

За даними видання, на початку вересня Трамп здійснить свій перший візит до Данії, хоча поїздка не пов'язана з ідеєю можливої покупки Гренландії, запевняють співрозмовники WSJ.

Білий дім і Держдепартамент США не відповіли на запит видання щодо відгуків. Представники Королівського дому Данії та посольства Данії у Вашингтоні також оперативно не відповіли на запит видання. Так само вчинили представники прем'єра Гренландії та представництва Гренландії у Вашингтоні.

Зазначимо, що Гренландія – найбільший у світі острів, розташований між Північним Льодовитим і Атлантичним океанами. Формально територія входить до складу Королівства Данія, але володіє широкою автономією. Зокрема, уряд Гренландії вирішує всі внутрішні питання, контролює всі корисні копалини, за Данією залишається контроль над обороною, зовнішньої та грошовою політикою. Населення Гренландії близько 56 тис. осіб.

Також нагадаємо, що у посольстві США сказали, коли відбудеться зустріч Зеленського і Трампа.

Loading...