Новини » Суспільство 16 серпня, 2019, 14:50
Сьогодні нацгвардійцю Віталію Марківу виповнюється 30 років
Віталій Марків.
Віталій Марків.

Сьогодні, 16 серпня, військовослужбовцю Національної гвардії України Віталію Марківу, якого суд в Італії засудив до 24 років позбавлення волі, виповнюється 30 років. Це третій день народження, який він святкує у неволі.

Про це пишуть у Фейсбуці на сторінці Міжнародна акція «Free Markiv»

Його бабуся, як і всі рідні, друзі, та українці тут та у Італії чекають справедливий суд, справедливе рішення у абсурдній справі, зрежисованій проти нього та держави Україна Кремлем. Чекають на повернення Марківа додому. «Всі в шоці, тато в шоці, – в армії не був, в руках зброї не тримав. Ніколи нічого не казав. Сказав, що хочу йти. Що то сталося – я не знаю. Жив, спав козацький ген, а потім прокинувся. Натхненників не мав, нічого допитати не можна було. Просто мав це у крові», – розповідає бабуся Віталія.

Після 9-го класу Віталій Марків переїхав до матері в Італію. Бабуся, пані Софія, розповідає, що вперше після від’їзду він приїхав до України у 2008, коли Росія напала на Грузію. Потім – у 2010 році. А тоді у 2013-му приїхав на свято, взяв відпустку, і почався Майдан.

«Коли Майдан скінчився, поїхали потренувалися, потім на Схід. Дзвонив з війни (стоячи на позиції біля гори Карачун), то мали таку розмову: – Віталік, де ти? – У мене все добре. – А чого стріляють? – То тобі причулося», – розповідає пані Софія.

Нагадаємо, 12 липня суд в Італії засудив до 24 років позбавлення волі військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сказав, що рішення італійського суду про ув’язнення на 24 роки нацгвардійця Віталія Марківа будуть оскаржувати.

Більше про Віталія Марківа читайте тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 01:39 :22