Нацбанк хоче заборонити ФОПам витрачати гроші з підприємницького рахунку на власні потреби

НБУ

Національний банк хоче внести зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Нацбанк хоче унормувати низку питань, пов’язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства. Регулятор має намір, зокрема, доповнити пункт 14 інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків такою нормою: «Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, для здійснення операцій, пов’язаних із власними потребами».

Зараз в цьому пункті є лише заборона «використовувати поточні рахунки фізосіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності».

Проект постанови НБУ винесено на громадське обговорення. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 12 вересня.

Нагадаємо, зараз фізична особа — підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством. Таке право надається фізичним особам — підприємцям незалежно від системи оподаткування.

Також зазначимо, що у «Слузі народу» пообіцяли невдовзі представити рішення проти зловживань ФОПів.

Loading...