live

Медведчук: Питання ринку землі треба винести на референдум, у влади немає морального права нею розпоряджатися

Віктор Медведчук. Фото 112.ua

У влади немає морального права розпоряджатися українською землею, тому що вона належить всім громадянам.

Про це заявив голова політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Але є ще один аспект. Це аспект підтримки цієї влади на виборах. Так, дійсно, за пана Зеленського проголосувало 73%. А якщо поставити питання по-іншому і зайнятися арифметикою? А скільки це наших громадян, які мають конституційне право обирати президента? У нас було визначено перед другим туром президентських виборів, що наших виборців – це 29 млн 790 тисяч. Десь приблизно така цифра. Прийшло на вибори майже 18,5 млн виборців. Проголосувало за пана Зеленського 13,5 млн виборців. А скільки це відсотків від всіх громадян України? Я відповідаю – 45%, від тих громадян України, які мають конституційне право обирати. Так, він легітимно обраний, причому з такою підтримкою, з якою не обирався ні один президент. Але коли ви ставите питання з приводу продажу землі – а це одне з головних надбань українського народу, і так це викладено в статті 13 Конституції, – то ж питання не в тому, наскільки легітимна ця влада – вона повністю легітимна. А наскільки вона може відповідати, з урахуванням наданої їй довіри за розпорядження у тому числі, в даному випадку, цим надбанням – землею українського народу. 45% громадян України підтримали пана Зеленського», – зазначив політик.

«А парламент? Кількість виборців – 29 з гаком мільйонів громадян. На вибори прийшло десь 17 мільйонів 600 тис. осіб. За партію «Слуга народу», яка представляє більшість і може сформувати уряд, взяти всю повноту влади і прийняти рішення про скасування мораторію на продаж землі – проголосувало 6 мільйонів з невеликим. 21% від громадян України, які мають конституційне право. Вони мають право розпоряджатися землею? Так, вони легітимно обрані, по закону і Конституції вони можуть приймати будь-які рішення, в тому числі і це. Але чи є у них моральне право, з урахуванням того, що за них проголосував лише 21%, розпоряджатись тим, що належить всім громадянам, які мають конституційне право вибору, тобто усім 29 мільйонам? Я вважаю, що ні», – упевнений Медведчук.

На його переконання, влада повинна винести це питання на всеукраїнський референдум.

«Тому, в даному випадку, якщо у чинної влади і буде таке бажання, вони повинні це питання винести на всеукраїнський референдум. І тільки референдум може поставити крапку в цьому питанні і прийняти те рішення, яке потім може бути реалізовано законодавчо. Інакше це буде порушенням конституційного права не окремих громадян, а українського народу. Ось позиція нашої партії «Опозиційної платформи – За життя», – зазначив Медведчук.

Нагадаємо, 18 січня 2001 року Верховна Рада України прийняла закон № 2242-III, яким встановила, що тимчасово, до прийняття Земельного кодексу, власники паїв не можуть продавати, дарувати чи іншим чином відчужувати земельні ділянки, проте зможуть передавати їх у спадок та продавати для державних і громадських потреб.

Земельний кодекс № 2768-III був прийнятий парламентом 25 жовтня того ж року. За допомогою документа встановили, що до 1 січня 2005 року не можна продавати або відчужувати землі для ведення сільського господарства і паї (дозволяється обмін, передача у спадщину та вилучення для суспільних потреб). З тих пір це називають мораторієм на продаж сільгоспземель. Дію цієї тимчасової заборони продовжували 9 разів (у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016 і 2017 роках).

 

Loading...