Новини » Львів Читать эту новость на русском

Львів надаватиме 25 тис. грн одноразової допомоги військовим-контрактникам, які є мешканцями міста

Українські військові. Фото: kmu.gov.ua

У Львові окрім одноразової матеріальної допомоги бійцям-мешканцям міста в розмірі 100 тис. грн, надаватимуть ще й одноразову допомогу в розмірі 25 тис. грн мешканцям міста, які перебувають на військовому обліку на території Львова та підписали у 2019 році контракт на строк не менше 3-х років для проходження військової служби у Збройних силах України.

Порядок надання цієї допомоги затвердив сьогодні, 16 серпня, виконавчий комітет Львівської міської ради, – передає пресслужба ЛМР.

Порядок надання одноразової виплати мешканцям м. Львова, які підписали у 2019 році контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України визначає порядок надання одноразової виплати мешканцям м. Львова, які підписали (підпишуть) контракт для проходження військової служби у Збройних силах України у період з 6 червня по 31 грудня 2019 року на строк не менше трьох років для проходження військової служби у Збройних силах України та зараховані до списків особового складу військових частин Збройних сил України, і на момент підписання контракту одночасно відповідали таким вимогам:

  • перебували на військовому обліку Галицько-Франківського та Личаківсько-Залізничного об’єднаних районних, Сихівського та Шевченківського районного військових комісаріатів і підписали контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України.
  • місце проживання зареєстроване у м. Львові, м. Винники, смт Рудно та смт Брюховичі.

Право на одноразову виплату поширюється також на військовослужбовців, які під час проходження військової служби у Збройних силах України підписали повторний контракт на строк не менше трьох років для подальшого проходження військової служби у Збройних силах України та проходять військову службу безпосередньо у військових частинах Збройних сил України, і місце проживання яких зареєстроване у м. Львові, м. Винники, смт Рудно, смт Брюховичі, після їх особистого звернення до військового комісара одного з військових комісаріатів м. Львова.

Підставою для отримання одноразової виплати є подання військового комісара одного з військових комісаріатів м. Львова.

Зазначимо, що Львів першим в Україні збудував багатоповерхівку для бійців АТО /ООС на вул. Під Голоском. Там двокімнатні квартири отримали бійці з числа дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки, родини загиблих та особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни на Сході України. Загалом це 52 квартири. Окрім того, ще 18 квартир для бійців надано у будинку на вул. Б. Хмельницького (а це сім’ї військовослужбовців-учасників АТО, які загинули під час проходження військової служби; учасники АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час участі в АТО та є особами з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, а також сім’ї учасників АТО, які виховують 5 і більше дітей).

Також за кошти міста житло отримали ще 28 сімей осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.

Окрім того, для соціальної підтримки воїнів у Львові запровадили чимало соціальних програм. Серед таких – унікальна в Україні одноразова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 тис грн. Цю допомогу за час дії програми уже надано 2 404 бійцям, і її учасники бойових дій зможуть отримувати ще до 2022 року. Загалом на фінансування цієї програми з міського бюджету Львова передбачено 610 млн грн (у 2016 році – 10 млн грн; а упродовж 2017−2022 років – по 100 млн грн щорічно).

Нагадаємо, близько вісімдесяти тисяч ветеранів АТО (ООС) по закінченні контракту не стали на облік у місцевих соціальних і медичних службах. Відтак, їхні стан здоров’я, наявність або відсутність особистих і соціальних проблем невідомі фахівцям. Про це 29 травня повідомив заступник міністра у справах ветеранів, «кіборг» Олександр Терещенко.

Loading...