Новини » Події Читать эту новость на русском

ФСБ РФ тероризує українських рибалок в Азовському морі, - СБУ

ZIK

Співробітники Федеральної служби розслідувань Росії незаконно затримують громадян України, які здійснюють вилов водних живих ресурсів в акваторії Азовського моря.

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України. 

Згідно з повідомленням, контррозвідка СБУ фіксує грубі порушення норм міжнародного права з боку співробітників ФСБ РФ  щодо українських рибалок у водах Азовського моря. 

Як зазначається, російська спецслужба незаконно затримує українських громадян, а потім через погрози і шантаж домагається неправдивих свідчень про нібито браконьєрський вилов риби.  Так, у 2018 році було затримано двох українців, які на риболовецькому судні перебували в акваторії Азовського моря біля Бердянська. 

Незважаючи на те, що під час огляду українського судна не було виявлено жодних засобів лову, риби та заборонених до вільного обігу речей, українців затримали та примусово доставили до міста Єйськ Краснодарського краю РФ.

Потім представники ФСБ РФ за відсутності адвокатів, представників консульської установи чи інших уповноважених осіб провели допити незаконно затриманих рибалок та вимагали підписати неправдиві свідчення про браконьєрський вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями лову. 

Оскільки громадяни України відмовилися підписувати зізнання, представники російської спецслужби вдалися до погроз інкримінувати їм диверсійну і шпигунську діяльність проти РФ, що передбачає позбавлення волі терміном на 20 років. 

Слід наголосити, що ФСБ РФ цинічно не приховує своїх методів, відверто заявляючи про проведення повторного огляду судна, під час якого буде «знайдено» зброю, вибухівку, наркотики тощо. 

Оскільки українцям загрожувала реальна небезпека тюремного ув’язнення, вони були змушені дати неправдиві свідчення.  Щодо них розпочали кримінальну справу за ч. 3 ст. 256 та ч. 1. ст. 258-1 Кримінального кодексу РФ щодо незаконного рибного промислу. 

Після цього громадяни України перебували у різних місцях позбавлення волі на території Росії, а після звільнення на них наклали штраф і конфіскували в дохід країни-агресора катер та інше особисте майно. 

Співробітники СБУ наголошують, що така діяльність російських спецслужб є порушенням міжнародного права і має системний характер. Зі сторони російських ЗМІ проводяться систематичні інформаційні кампанії з метою підірвати імідж України перед міжнародною спільнотою як держави, що шкодить екології Азовського моря. 

Нагадаємо, російські окупаційні війська встановлюють морські міни вздовж узбережжя Азовського моря тимчасово окупованої території у Донецькій області.

Loading...