Новини » Суспільство 15 серпня, 2019, 15:24
В Кремлі археологи виявили сліди пожежі часів набігу в 1571 році Девлет-Гірея

Співробітники Інституту археології Російської академії наук знайшли у Соборній площі в Кремлі сліди великої пожежі і припустили, що це сліди набігу на Москву кримського хана Девлет-Гірея в 1571 році, який захопив і підпалив місто.

Про це розповів директор інституту, віце-президент РАН Микола Макаров, – повідомляє російський Інтерфакс.

За його словами, в розкопі видно «величезні завали вугілля, які залишилися від згорілих будівель, залишки згорілих конструкцій». Наразі точно датувати цю пожежу вчені не змогли.

«Археологи почали розкопки у Великому кремлівському сквері поруч з Соборною площею в травні 2019 року. За цей час вони пройшли 2,5 метра культурного шару. Тепер вони планують пройти, вивчити і задокументувати ще півтора метра, які відносяться до більш раннього часу. У цьому шарі є горизонти залізного віку, другої половини першого тисячоліття до нашої ери і домонгольського періоду XII-XIII століть», – сказав Макаров. Він припустив, що роботи триватимуть до кінця літа 2020 року.

Роботи йдуть у відкритому режимі, їх бачать відвідувачі Кремля. Перекриття над розкопками дозволяють продовжувати роботу під час дощів.

Фахівці вже вивчили нашарування кінця XVI – початку XVII століття – епохи Бориса Годунова. Там зібрано близько 1,1 тисячі предметів, які сівідчать про життя Кремля тих років. Головною знахідкою стали сліди будівлі московських приказів – попередників нинішніх міністерств. Виявлена будівля є частиною лінії двоповерхових будівель. На других поверхах були розташовані приміщення канцелярій, де сиділи чиновники – дяки.

Археологи знайшли в цьому місці фрагменти арбалетних стріл, керамічних глечиків, велику кількість шевських підківок, круглу гральну фішку, чорнильницю, монети, добре збереглися пічні кахлі XVII століття. Велика кількість деталей фасаду будівлі дає уявлення про оздоблення і дозволяє сподіватися, що з часом архітектори зможуть зробити сучасну графічну реконструкцію – вдасться представити цю будівлю такою, якою вона була раніше.

Нагадаємо, у Більському городищі, що на Полтавщині, археологи знайшли скіфське золото та зброю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 15:06 :19