У Зеленського готують документи по реінтеграції окупованих територій та хочуть ратифікувати Римський статут

Володимир Зеленський

ДО 2020 року мають бути напрацьовані правові засади реінтеграції частини Донецької та Луганської областей та АР Крим. Один з пріоритетів – ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка.

За словами Рябошапки, тимчасово окупована територія Донбасу та Криму – це не просто земля, яку потрібно повернути. Це українці, які на ній проживають, з якими потрібно налагодити спільне життя після п’яти років розриву, 1,4 мільйона внутрішньо переміщених осіб і ще багато проблем, пов’язаних з тимчасовою окупацією нашої землі.

«Щоб уникнути хаосу, ми маємо врегулювати процеси повернення до нормального життя», – переконаний  Руслан Рябошапка.

Питання робочоїгрупи, яка займеться розробкою цих документів, було обговрено під час зустрічі з постійним представником Президента у АР Крим і головою робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Антоном Кориневичем, прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим.

«Серед основних ідей – необхідність розробки Стратегії реінтеграції окупованих територій з планом дій, який би регулярно переглядався», – повідомив чиновник.

За його словами, також буде підготовлено концепцію перехідного правосуддя, імплементовано норми та принципи міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права.

«Крім того, один з пріоритетів – нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому», – додав Рябошапка.

«Робоча група, яка, сформована переважно з представників громадських організацій, візьме до уваги міжнародну практику. На першому засіданні Комісії з питань правової реформи має бути представлено пріоритетні напрями діяльності групи, а до 2020 року – напрацьовано перший пакет ініціатив Глави держави», – резюмував заступник керівника Офісу Президента.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка заявив, що реформа Кабміну передбачатиме зменшення кількості міністерств. 

 

Читайте більше новин на тему: війна на Донбасі

Loading...