Новини » Світ 15 серпня, 2019, 16:37
У Норвегії зафіксували сплеск радіації після невдалих ракетних випробовувань у РФ
<nbsp;>

У Норвегії виявили радіоактивний йод біля кордону із Росією після невдалих випробувань на ракетному полігоні у Архангельську.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з повідомленням, невеликі кількості радіоактивного йоду виявили в повітрі на півночі Норвегії після смертельного вибуху під час випробування ракетного двигуна у Росії.

Управління ядерної безпеки та охорони довкілля Норвегії (DSA) повідомило, що наявність радіоактивного йоду зафіксували на станції фільтрування повітря в Сванховді, що на російському кордоні. Зразки були зібрані в період 9-12 серпня, а аварія в Архангельській області сталася 8 серпня. 

«Зараз неможливо визначити, чи пов’язано останнє виявлення йоду з аварією в Архангельську минулого тижня. DSA продовжує частіший забір проб та аналіз», - заявили в управлінні. 

Як зазначається, такі результати вимірювань не є незвичайними для Норвегії, оскільки станції моніторингу виявляють радіоактивний йод приблизно шість-вісім разів на рік, а їхнє джерело, як правило, невідоме.  

Нагадаємо, вибух на військовому полігоні в Архангельській області стався 8 серпня. Спочатку в «Росатомі» інцидент назвали збігом обставин. Згодом у держкорпорації визнали, що вибух стався через випробовування ракети.

Російська державна служба погоди заявила у вівторок, що рівень радіації у місті Северодвінськ минулого четверга зріс у 16 разів.   Також відомо, що медиків, які лікували жертв аварії, відправили до Москви на медичний огляд. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 15:24 :45