Стефанчук розкритикував «традицію» створення комітетів з «гарними назвами» і «під особу»

ZIK

«Традиція», коли під кожну особу створюють комітет, дають йому гарну назву, але та особа цими питаннями не займається, є неправильною.

Про це під час брифінгу за підсумками третього засідання Підготовчої групи у Верховній Раді України, який транслював телеканал ZIK, повідомив координатор першої підгрупи Підготовчої групи у Верховній Раді, представник Президента України у ВРУ Руслан Стефанчук.

Руслан Стефанчук, відповідаючи на запитання журналістів щодо майбутніх парламентських комітетів, нагадав, що раніше у ВРУ було 27 комітетів та одна комісія, нині ж пропонують залишити 23-и з огляду на те, що будь-яка робота у Раді має бути ефективною. Він розповів, що після вивчення відповідної таблиці щодо ефективності роботи комітетів, вирішили взятися за оптимізацію.

«Тому що неправильна ця традиція, коли під кожну особу створювали комітет, надавали йому якусь назву красиву, але особа не займалася цими питаннями», – заявив Руслан Стефанчук.

Тож, каже він, комітети мають працювати за напрямами, а не «під особу».

«Комітет є однією з, але не найбільш ефективною формою співпраці. Тому ми готові запропонувати у рамках парламенту формування груп, формування інших напрямків, де набагато швидше буде ідея від суспільства доходити до конкретної реалізації. Тому що ми, на жаль, бачимо, що під великими гарними гаслами створюються як комітети, так і міністерства, а після цього ми бачимо причини цього створення, які були буквально вчора. Міністерсво хороше, а люди, які приходять туди, приходять не для того, щоб реалізувати державну політику у відведеній їм сфері», – сказав Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, 15 серпня група з підготовки першої сесії Верховної Ради 9-го скликання визначила 23 парламентські комітети.

На засіданні підготовчої депутатської групи також було ухвалено пропозицію звернутися до Центральної виборчої комісії вручити новообраним народним депутатам посвідчення під час урочистого засідання Ради.

Loading...