НСЖУ звинувачує «Укрпошту» у знищенні друкованої преси

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) обурена, що «Укрпошта» знову піднімає тарифи на доставку преси в середньому на 15% і чекає від нового уряду захисту та програми сприяння розвитку українських ЗМІ.

Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко, коментуючи оприлюднення на сайті Мінінфраструктури проекту наказу про нові тарифи на приймання і доставку друкованої преси з 1 січня 2020 року.

«З видавцями не ведеться діалог про поліпшення якості поштової доставки преси, не дискутуються гігантські масштаби падіння передплатних тиражів (реальна картина маскується дешевими фейковими газетами-листочками за 20 копійок), а нас просто ставлять перед фактом підвищення тарифів», – зазанчає він.

Також Томіленко заявив, що «це свідомі кроки, спрямовані проти національних і регіональних газет»,на що Національна спілка журналістів України неодноразово вказувала у своїх зверненнях до влади.

Він вказав, що питання тарифів на друковану продукцію стосується в тому числі чинного міністра інфраструктури Володимира Омеляна і керівника «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

А від нового уряду Спілка чекає «втілення нормальної програми сприяння розвитку українських ЗМІ (зокрема преси) і реального захисту інформаційного простору».

Раніше  повідомлялося, що Національна спілка журналістів України рішуче засуджує кримінальне переслідування Росією журналістки кримськотатарського телеканалу ATR Гульсум Халілової, проти якої в окупованому Криму відкрито кримінальну справу та винесено постанову «суду» про заочний арешт журналістки. 

 

 

Loading...