МЗС готує енергетичний меморандум за підтримки Польщі та США

МЗС перед візитом президента Зеленського до Варшави готує енергетичний меморандум за підтримки Польщі та США.

Про це в інтерв’ю BBC Україна розповіла заступниця глави МЗС Олена Зеркаль.

«Щодо газу ми саме зараз працюємо з поляками і американцями, – до того візиту (президента Зеленського – ред.), який має бути на початку вересня до Польщі. Ми готуємо Меморандум з питань енергетики, який і буде фундаментом для розвитку подальших дій на двосторонньому, тристоронньому рівні, і який визначить алгоритм співпраці», – сказала вона у відповідь на запитання про перспективу газових переговорів з РФ. 

За її словами, директиви делегації переговорної групи з питань продовження транзитного контракту затверджені, і малоймовірно, що їх змінять.

«Вони написані на основі тих обставин, які формувалися впродовж останніх трьох років з адаптації нашого законодавства до законодавства Європейського Союзу та створення в Україні нормально функціонуючого газового ринку», – пояснила заступниця міністра.

За її словами, пропозиція російського «Газпрому» про просте продовження газового контракту на рік-два потребує оцінки.

«Думаю, це буде предметом подальших консультацій не лише в самій Україні, але і з нашими партнерами – трансатлантичними та європейськими», – додала вона.

Нагадаємо, у Єврокомісії раніше анонсували продовження тристоронніх переговорів щодо транзиту газу у вересні. 

Контракт на транзит російського газу через територію України закінчується в кінці 2019 року.

Екс-міністр економіки України Богдан Данилишин пояснив, чого варто чекати та до чого готуватися у питанні транзит газу через Україну.

Як повідомлялося раніше, Польща має намір підвищити ціну на транзит російського газу.Loading...