Новини » Спорт 15 серпня, 2019, 2:14
«Ліверпуль» в серії пенальті виграв у «Челсі» в матчі за Суперкубок УЄФА
Англійський футбольний клуб «Ліверпуль» учетверте в своїй історії здобув Суперкубок УЄФА / ua-football.com

44-й за ліком Суперкубок УЄФА вперше розіграли дві англійські команди: переможці Ліги чемпіонів футболісти «Ліверпуля» у післяматчевій серії пенальті вирвали перемогу у переможця Ліги Європи «Челсі». Переможець отримав €5 млн призових, а команда, що програла – €3 млн.

«Ліверпуль» (Англія) – «Челсі» (Лондон, Англія) – 2:2 (0:1, 1:0, ОТ – 1:1), пенальті – 5:4

14 серпня. Початок – 22:00. Стамбул (Туреччина). «Бешикташ Парк».

«ЛІВЕРПУЛЬ»: Адріан – Гомес, Матіп, ван Дейк, Робертсон (Александер-Арнольд 91), Мілнер (Вейналдум 64), Фабіньо, Хендерсон, Окслейд-Чемберлен (Фірміно 46), Салах, Мане (Орігі 103).

Тренер – Юрген Клопп.

«ЧЕЛСІ»: Аррісабалага-Кепа – Емерсон, Крістенсен (Томорі 85), Зума, Аспілікуета, Ковачич (Барклі 101), Жоржиньо, Канте, Пулішіч (Маунт 74), Ковачич, Педро, Жиру (Абрахам 74).

Тренер – Френк Лемпард.

Голи: Мане 48, 95 – Жиру 36, Жоржиньо 101 (пенальті).

Серія пенальті: Фірміно (1:0), Жоржиньо (1:1), Фабіньо (2:1), Барклі (2:2), Орігі (3:2), Маунт (3:3), Александер-Арнольд (4:3), Емерсон (4:4), Салах (5:4), Абрахам (5:4, воротар).

Попередження: Хендерсон 85, Александер-Арнольд 107 – Аспілікуета 79.

Френк Лемпард в якості футболіста виграв по одному разу Лігу чемпіонів і Лігу Європи. Сьогодні легенда «Челсі» міг додати третій євротрофей в свою колекцію, вже в якості тренера «синіх», проте його команда поступилася «Ліверпулю» Юргена Клоппа в серії пенальті, пише ua-football.com.

41-річний тренер «Челсі» зробив для себе висновки після розгромної поразки від «Манчестер Юнайтед». Проти «МЮ» команда Лемпарда зіграла трохи авантюрно, навіть наївно, і жорстко за це поплатилася. З «Ліверпулем» «сині» вже не збиралися грати на зустрічних курсах, відмовилися від високого пресингу, і ставили на швидкі виходи з оборону в атаку. Лемпард посадив на лаву запасних англійців Барклі, Маунта і Абрахама, випустивши замість них Канте, Пулішіча і Жиру. «Челсі» повернувся до розстановки 4-3-3, Канте виконував ту ж роль, що і в минулому сезоні і був цього разу чи не найкращим у складі своєї команди.

Юрген Клопп також провів кілька замін, і якщо зміна Александер-Арнольда на Гомеса читалася (Трент зараз не в формі), то вихід Окслейд-Чемберлена замість Фірміно здивував. Також травмованого Аліссона в воротах «Ліверпуля» прогнозовано замінив екс-резервіст «Вест Хема» Адріан, вперше в сезоні отримав місце в стартовому складі і Садіо Мане, відправивши в запас Орігі.

«Ліверпуль» краще почав матч і притиснув «Челсі» до його воріт, і номінальним гостям було дуже важко в перші хвилини. Кращий момент стартового відрізка змарнував Салах, пробивши в Кепу з гострого кута.

У підсумку «Челсі» витримав натиск «Ліверпуля» і потроху став відсувати гру від своїх воріт. Блискуче грав Н’Голо Канте, виграючи індивідуальні дуелі, а стрімкі Пулішіч і Педро на очах у здивованих захисників «червоних» часто змінювали фланги і створювали гострі ситуації. Крім того, завжди був готовий підіграти своїм вінгерам Жиру. Саме після стіночки з французьким форвардом Педро вискочив на ворота Адріана, але пробив у поперечину.

У другій половині першого тайму «Челсі» був ближче до голу і заслужено його забив. Канте обікрав Мане, дав м’яч Пулішічу, гравець збірної США зібрав на собі чотирьох захисників «Ліверпуля» і віддав на вільного Жиру. До перерви свій гол забив і Пулішіч, проте взяття воріт справедливо було скасовано через офсайд.

Юрген Клопп вирішив відразу після перерви випустити Фірміно, і не прогадав. Вже на 48-й хвилині бразилець після пасу Фабіньо опинився перед воротами Кепи і встиг скинути м’яч на набігаючого Мане. Так рахунок став 1:1.

«Ліверпуль» зловив хвилю і знову притиснув «Челсі» до його воріт. Повторювався сценарій першого тайму – потужний стартовий відрізок «червоних», потім поступове вирівнювання гри і перевага «Челсі» вже під кінець матчу. Однак найнебезпечніший момент другого тайму залишився за «Ліверпулем». Після кутового «червоних» чудовий подвійний сейв зробив Аррісабалага, спочатку впоравшись з ударом Салаха, а потім і з добиванням ван Дейка. Проти бажання обох команд гра перейшла в овертайм.

Дивно, але додаткові 30 хвилин «Ліверпуль» і «Челсі» також провели у високому темпі і двом забитим голам дивуватися не варто. Спочатку Фірміно скористався нерозторопністю молодого Томорі і віддав свій другий гольовий пас на Мане, а потім Адріан збив у своєму штрафному Абрахама, і Жоржиньо без проблем переграв кіпера «Ліверпуля» – переможця судилося визначити в серії одинадцятиметрових.

Команди дуже добре пробивали пенальті, двічі Кепа був дуже близький до сейвів, але удари гравців «Ліверпуля» були сильними і точними. А ось Абрахам вирішальний удар виконав зовсім погано, і Адріан відбив м’яч витягнутою ногою.

Юрген Клопп виграв свій перший Суперкубок УЄФА, «Ліверпуль» бере трофей в четвертий раз. Лемпард не виграв і в другому матчі на чолі «Челсі», але за цю гру його критикувати вже ніхто не буде.

2019-08-18 21:58 :32