Новини » Політика 15 серпня, 2019, 17:18
Кулеба: Україна потребує подвійного громадянства, проте з обмеженням для РФ

Представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Україна потребує впровадження інституту подвійного громадянства, проте з обмеженням для Росії і певних її громадян.

Про це Дмитро Кулеба сказав в ефірі Радіо НВ.

Таку думку він висловив на підтримку громадян України в країнах ЄС, які потенційно можуть отримати громадянство держав-членів Євросоюзу. У разі введення подвійного громадянства, виходячи зі слів Кулеби, вони можуть стати «агентами впливу» України в інших країнах.

«Якщо ми маємо мільйон українців у країні ЄС, то потенційно ці люди ходять на вибори, они отримують легалізований статус, вони у перспективі стають повноцінними громадянами цієї країни.  Зараз у нас я бачу доволі великі можливості і потребу в тому, щоб запровадити інститут подвійного громадянства, за виключенням держави-агресора (можна ще запровадити пару критеріїв, щоби відсікати «непотрібних людей»)», – сказав дипломат.

Раніше президент Володимир Зеленський спростив надання громадянства України деяким категоріям росіян, громадянам інших країн, а також особам без громадянства.

Зокрема, йдеться про спрощення отримання українського громадянства «іноземцями та особами без громадянства, які брали (беруть) участь у здійсненні заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони України, та громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання».

Нагадаємо, директор Інституту громадянської освіти НаУКМА Людмила Зубрицька заявила, що нині подійне громадянство для України є величезним викликом. Тому що економічна, психологічна, політична ситуація такі напружені, що відбувається масова міграція працездатного, «розумного» населення.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 20:18 :26