Головний «архітектор» «Новоросії» Сурков намагається відновити свій вплив, – Рейтерович

ZIK

Помічник президента РФ Владислав Сурков, який є головним «архітектором» проекту «Новоросія», нині намагається відновити позиції, втрачені після провалу цього проекту.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив кандидат політичних наук, керівник політико-правових програм «Українського центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

Гість студії, коментуючи інформацію щодо ймовірної зустрічі спецпредставника Держдепу США Курта Волкера та помічника президента РФ Владислава Суркова щодо Донбасу, звернув увагу на те, що Сурков старається відновити свої позиції, які він втратив після провалу «проекту «Новоросія».

«Ні для кого не є таємницею, що він був головним «архітектором», саме він запропонував Путіну цю ідею, він говорив, що ми можемо її реалізувати. За фактом, вийшло для РФ вкрай погано все – і в контексті іміджу, і втрат фінансових і людських втрат тощо. Тому, я думаю, зараз вони роблять все для того, щоб максимально спробувати відновити цей вплив. Я не виключаю, що зустріч у Росії, гіпотетично, якщо вона відбудеться, може бути своєрідним реверансом Сполучених Штатів – давайте ми вам на невелику поступку підемо… Ми ж розуміємо, як російські ЗМІ це подадуть, що це ледь не величезна дипломатична перемога», – зазначив Ігор Рейтерович.

Він зауважив, що для України така ситуація – не дуже добра, оскільки знову повторюється ситуація, коли про нашу країну говорять без її безпосередньої участі, понад те, якщо це відбудеться на території Росії. Водночас, каже експерт, цю ситуацію можна виправити, якщо б після зустрічі у РФ, Курт Волкер приїхав до України і обговорив це питання тут, зокрема, поспілкувався б із президентом України.

«А якщо це взагалі відбудеться без участі України, можна говорити про початок… відновлення впливу Суркова», – додав експерт.

Нагадаємо, Спеціальний представник Держдепартаменту Сполучених Штатів Америки по Україні Курт Волкер і помічник президента Росії Владислав Сурков можуть провести зустріч щодо Донбасу найближчим часом. Про це заявив посол США в Росії Джон Хантсман в інтерв'ю радіостанції «Ехо Москви».

Loading...