live

Фракція Порошенка хоче зняти мене через подання в Конституційний суд, - Труба

Роман Труба. Фото: facebook.com/dbr.gov.ua

У фракції Порошенка готують «блискавку» до Конституційного Суду – подання про визнання окремих норм Закону про ДБР такими, що не відповідають Конституції України.

Про це пише у своєму Телеграм-каналі директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Зокрема, у Порошенка тепер вважають, що Президент України не мав права делегувати своїх представників до конкурсної комісії з обрання директора ДБР та його заступників, а також призначати його на посаду.

Проте, за його словами, є кілька але. Насамперед, закон про ДБР розробляли депутати Порошенка, голосувала за нього вся фракція Порошенка, а він сам урочисто його підписав.

«Три роки тому Порошенко делегував своїх представників до складу конкурсної комісії, механізм роботи якої, нагадаю, визначили його депутати з БПП. Три роки ця комісія безперебійно працювала, і питань до неї у екс-Президента не виникало», – вказує директор ДБР.

Ця комісія, нагадує Роман Труба, за задумом депутатів БПП, обирає не лише директора ДБР та його заступників, а ще близько 160 працівників ДБР керівної ланки та управління внутрішнього контролю. Проте призначення цих переможців, пише він, вони чомусь не оскаржують. 

За словами очільника ДБР, оскарження в Конституційний суд готується через те, що Порошенко не може вплинути на нього, щоб закрити 12 проваджень, учасником яких він є.

«Але ж не можна звільнити всіх слідчих ДБР, всіх прокурорів ГПУ, які здійснюють контроль, не можна змінити всі закони», – пише він.

Раніше повідомлялося, що Солом'янський районний суд Києва зобов'язав Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрити кримінальне провадження проти директора Державного бюро розслідувань Романа Труби.

 

 

 Loading...
Loading...
Loading...